A A+ A++
Autor: Jakub Gurgul     Publikacja: 05.03.2025

Silesian Phoenix na 3DExperience World 2025 w Houston w Teksasie!

3DExperience World to jedno z największych wydarzeń dla inżynierów, projektantów i pasjonatów technologii CAD organizowane przez Dassault Systèmes. Co roku gromadzi tysiące uczestników z całego świata, oferując prezentacje, warsztaty, panele dyskusyjne oraz konkursy związane z projektowaniem i inżynierią. Tegoroczna edycja odbyła się w Houston w Teksasie i była wyjątkowa, nie tylko ze względu na ogromną skalę wydarzenia, ale również dzięki obecności reprezentacji naszego zespołu Silesian Phoenix!

Silesian Phoenix na scenie!

Jednym z kluczowych momentów naszej obecności na konferencji była prezentacja "Silesian Phoenix Student Project - Designing and Building the Most Innovative Mars Rover". Opowiedzieliśmy o naszej historii, przedstawiliśmy nasze wcześniejsze projekty – Phoenix I i Phoenix II – oraz zaprezentowaliśmy naszą przyszłościową wizję stojącą za budową Phoenix'a III. Nasza prezentacja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a uczestnicy chętnie zadawali pytania dotyczące zarówno technologii, jak i aspektów organizacyjnych naszego zespołu. To niesamowite uczucie móc dzielić się naszą pasją i doświadczeniami z tak szeroką publicznością!

Rywalizacje i nowe wyzwania

Nasza wizyta na 3DExperience World nie ograniczała się jedynie do prezentacji – wzięliśmy udział w wielu atrakcjach i wyzwaniach przygotowanych przez organizatorów. Jednym z nich była Model Mania, gdzie na czas musieliśmy zamodelować element na podstawie dostarczonej dokumentacji płaskiej. Inną atrakcją była istna podróż w czasie do 1995 roku, dzięki możliwości pracy na historycznej wersji SolidWorks! To fascynujące doświadczenie pokazało nam, jak bardzo oprogramowanie CAD ewoluowało przez ostatnie dekady.

Szczególnym momentem był udział naszego opiekuna dr inż. Andrzeja Jałowieckiego w Model Manii Extreme, gdzie pokonał konkurencję i zdeklasował przeciwników w szybkim modelowaniu 3D. W rywalizacji tej liczyła się nie tylko precyzja, ale i szybkość – i to właśnie tutaj nasz mentor pokazał swoją klasę! Oprócz tego mieliśmy okazję odwiedzić liczne stoiska partnerów i klientów Dassault Systèmes, na których mogliśmy zobaczyć najnowsze rozwiązania technologiczne wykorzystywane w przemyśle.

Spotkania, inspiracje i przyszłość CAD

Konferencja to także możliwość spotkań i wymiany doświadczeń. Uczestniczyliśmy w wielu prezentacjach i panelach dyskusyjnych, gdzie poznaliśmy innych użytkowników systemów CAD, konstruktorów oraz inżynierów z całego świata. Rozmowy te dały nam nie tylko inspirację do dalszego działania, ale także pozwoliły zobaczyć, w jakim kierunku rozwija się branża. Przy okazji dowiedzieliśmy się, jakie nowości czekają SolidWorks w najbliższej przyszłości – a trzeba przyznać, że zapowiadają się one naprawdę imponująco!

Wizyta w Centrum Kontroli Lotów w Houston

Na zakończenie naszej podróży nie mogło zabraknąć wizyty w Centrum Kontroli Lotów NASA w Houston. Jako zespół, którego misją jest eksploracja i budowa technologii kosmicznych, byliśmy zachwyceni możliwością zobaczenia tego historycznego miejsca na własne oczy. Mieliśmy okazję poczuć atmosferę, w której podejmowane były kluczowe decyzje dotyczące lotów kosmicznych – od misji Apollo po współczesne operacje na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Była to dla nas niezwykle inspirująca wizyta, która tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że nasza praca nad łazikami marsjańskimi ma ogromne znaczenie dla przyszłości eksploracji kosmicznej!

Podsumowanie

Wyjazd na 3DExperience World 2025 był dla nas nie tylko ogromnym wyróżnieniem, ale także niesamowitą przygodą pełną inspirujących spotkań, nowych wyzwań i bezcennych doświadczeń. Wracamy z głowami pełnymi pomysłów i jeszcze większą motywacją do dalszego rozwijania projektu Phoenix'a III. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tak wyjątkowym wydarzeniu – mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli podzielić się naszymi osiągnięciami!

 

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie