A A+ A++
Autor: Jakub Gurgul     Publikacja: 24.03.2025

Silesian Phoenix na 3DEXPERIENCE Summit 2025

W ubiegłym tygodniu członkowie naszego Koła mieli przyjemność uczestniczyć w 3DEXPERIENCE Summit 2025 we Wrocławiu, zorganizowanym przez naszego partnera, firmę Dassault Systèmes. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do zaprezentowania naszego łazika Phoenix III oraz nawiązania cennych kontaktów w branży technologicznej.

Phoenix III w akcji

Podczas szczytu mieliśmy możliwość przedstawienia naszego najnowszego projektu – łazika Phoenix III. Z dumą prezentowaliśmy jego zaawansowane funkcje i możliwości, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników. Szczególnie duże wrażenie zrobił na nich fakt, jak szeroko w naszym studenckim projekcie wykorzystujemy rozwiązania klasy przemysłowej, takie jak platforma 3DEXPERIENCE. Prezentacja łazika pozwoliła nam podzielić się doświadczeniami z jego budowy oraz testowania, a także uzyskać cenne uwagi od ekspertów z branży.

Nawiązanie nowych kontaktów

Udział w 3DEXPERIENCE Summit 2025 umożliwił nam nawiązanie wielu wartościowych kontaktów. Spotkaliśmy się z przedstawicielami różnych firm technologicznych, co otworzyło przed nami nowe perspektywy współpracy oraz możliwości dalszego rozwoju. W trakcie rozmów wielokrotnie słyszeliśmy słowa uznania za sposób, w jaki – jako studencki zespół – wdrażamy w naszym projekcie tak zaawansowane i profesjonalne narzędzia, jak platforma 3DEXPERIENCE. Dla wielu uczestników wydarzenia było to sporym zaskoczeniem i dowodem na to, że także w środowisku akademickim można skutecznie korzystać z rozwiązań klasy przemysłowej. Dyskusje z profesjonalistami z branży dostarczyły nam inspiracji do dalszego rozwoju naszych projektów oraz poszerzenia horyzontów w zakresie nowoczesnych technologii.

Podsumowanie

Udział w 3DEXPERIENCE Summit 2025 był dla nas niezwykle cennym doświadczeniem. Możliwość zaprezentowania łazika Phoenix III oraz nawiązania kontaktów z ekspertami z branży technologicznej pozwoliła nam spojrzeć na nasze projekty z nowej perspektywy. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i doświadczenia przyczynią się do dalszego rozwoju Silesian Phoenix i realizacji kolejnych ambitnych przedsięwzięć.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie