A A+ A++

Projekt MOHMARER - bezpieczeństwo, ekologia, nasza przyszłość

Zapotrzebowanie na pierwiastki ziem rzadkich (REE) gwałtownie rośnie w ostatnich latach ze względu na ich wyjątkowe właściwości i wiele strategicznych zastosowań przemysłowych. Projekt MOHMARER dotyczy stworzenia nowych selektywnych, hybrydowych membran magnetycznych i sorbentów REE do separacji REE z popiołu lotnego powstałego jako odpad podczas procesu spalania węgla. Głównym celem projektu MOHMARER jest zaprojektowanie i synteza nowoczesnych selektywnych, hybrydowych membran magnetycznych oraz sorbentów o wysokiej stabilności.

Projekt realizowany na Politechnice Śląskiej będzie przez 24 miesiące w latach 2022-2024. Środki na jego realizację pozyskano z Funuszy norweskich Norway Grants.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie