Autor: System Publikacja: 20.02.2020

Piłkarze wodni ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom zdobyli Puchar Polski 2020

15 lutego odbył się turniej finałowy "FINAL FOUR" Pucharu Polski 2020, w którym zagrali: ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom prowadzony przez Krzysztofa Paczynę i Marka Broncla, ŁSTW OCMER Łódź, Alfa Gorzów Wielkopolski oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Polonię Bytom reprezentowali m.in. studenci Politechniki Śląskiej.

W pierwszym półfinale bytomianie zmierzyli się z gorzowianami. Po wyrównanej pierwszej połowie zespół Polonii wygrał kolejne kwarty 3:1 oraz 2:1 i ostatecznie z sukcesem zakończył spotkanie, zapewniając sobie awans do meczu o pierwsze miejsce.

Pierwsza kwarta finałowego meczu pomiędzy bytomianami a łodzianami zakończyła się wynikiem 1:1. Druga kwarta przebiegała pod dyktando Polonii, która przełamała obronę gospodarzy i zdobyła pięć goli. Trzecia część meczu zakończyła się remisem 3:3. W końcówce spotkania bytomianie dorzucili cztery bramki, a stracili tylko jedną. Tym samym ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom zdobyło Puchar Polski 2020, pokonując w finale ŁSTW OCMER Łódź 13:6!

ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom stało się jednym z najlepszych polskich zespołów piłki wodnej w ostatnich latach, zdobywając wicemistrzostwo Mistrzostw Polski Seniorów w 2018 i 2019 r. Ponadto bytomianie regularnie grali w finałach Pucharu Polski w latach 2017-2020. Tegoroczny sukces jest pierwszym od 56 lat! W roku 1964 drużyna zdobyła Mistrzostwo Polski i od tamtego czasu ani razu nie zajęła pierwszego miejsca na najwyższym polskim poziomie rozgrywkowym piłki wodnej.

Skład ŁUKOSZ WTS Polonii Bytom podczas tegorocznego turnieju "FINAL FOUR" Pucharu Polski:
1. Paweł Lis (bramkarz)
2. Mateusz Bomba (uczeń IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu)
3. Grzegorz Moś (student matematyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach)
4. Jan Radwański (student medycyny na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach)
5. Wojciech Babula (uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu)
6. Yurij Behen
7. Radosław Paczyna (student wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach)
8. Jakub Struzik (student automatyki i robotyki na Politechnice Śląskiej)
9. Adrian Moś (student informatyki i ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach)
10. Abdelrahman Abbas Tawfik (student finance na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu)
11. Marek Broncel