A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 20.11.2020

Słowo Rektora do członków Wspólnoty Akademickiej Politechniki Śląskiej

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystąpienia JM Rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka, skierowanego do pracowników, doktorantów i studentów Uczelni.
 
Wystąpienie jest dostępne na uczelnianym kanale YouTube.
 
 
 

Szanowni Państwo, Członkowie Wspólnoty Akademickiej Politechniki Śląskiej, Drodzy Współpracownicy, Doktoranci i Studenci.

Trwający czas epidemii zmusza nas do przestrzegania wielu reguł bezpieczeństwa oraz reżimu sanitarnego w strefach: prywatnej, zawodowej i publicznej. Pomimo uciążliwości przedłużającego się stanu izolacji i licznych ograniczeń, nasz stosunek do kwestii bezpieczeństwa powinien pozostać wzorem do naśladowania. Szczególnym wyrazem odpowiedzialności środowiska akademickiego jest postawa pełna empatii i zaangażowania w projekty zwalczania skutków epidemii.

Cieszę się, że tak wielu z Państwa – naukowców, doktorantów i studentów –  angażuje się w te badania i projekty. Pragnę wyrazić za to słowa podziwu i podziękowania. Zachęcam do realizacji kolejnych inicjatyw badawczych w ramach licznych programów projakościowych, a studentów serdecznie zapraszam do udziału w projektach PBL. Będziemy Państwa w tym nieustająco wspierać.

Równie ważnym obszarem naszego działania jest kształcenie. Od początku bieżącego roku akademickiego realizujemy ten proces w mieszanym systemie zajęć, a ostatnio głównie na odległość. Wiem, że to uciążliwe i trudne do zaakceptowania, ale robimy to ze względu na bezpieczeństwo nas wszystkich. Z uwagi na wymogi reżimu sanitarnego określonego przez rząd do 29 listopada wszelkie formy kształcenia na Uczelni będą prowadzone z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość.

Pamiętamy jednak, że bardzo ważnym elementem procesu dydaktycznego, szczególnie w obecnym czasie, jest utrzymanie rzeczywistego kontaktu nauczyciel akademicki – student. Dlatego zajęcia i konsultacje prowadzone na odległość powinny odbywać się z zachowaniem synchronicznej interakcji pomiędzy prowadzącym i studentami, zgodnie z ustalonym planem oraz podziałem na grupy. Zajęcia, które wymagają dostępu do infrastruktury i laboratoriów, w tym niezbędne do przygotowania prac dyplomowych, projektów inżynierskich, projektów PBL bądź wynikających z działalności studenckich kół naukowych, mogą odbywać się w trybie kontaktowym na warunkach określonych przez Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia.

Najważniejsze jednak jest to, że mimo dotkliwie odczuwanych ograniczeń sanitarnych zarówno działalność naukowo-badawcza, jak i kształcenie są na Politechnice Śląskiej skutecznie realizowane i rozwijane. Nieoczekiwanie sytuacja epidemiczna inspiruje też do podejmowania kolejnych wyzwań. Wierzę, że po ustaniu tego zagrożenia pozostanie w nas silne poczucie wspólnoty oraz liczne kontakty i mocno rozwinięta kreatywność.

Szanowni Państwo, dbajcie o siebie i innych. Życzę dużo zdrowia!

Rektor Politechniki Śląskiej
prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk
 
 
 
Pierwsza publikacja: 2020-22-19 12:37 autor: Dominika Gnacek
 
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Informacja w Biuletynie PŚ

Joanna Marek
2024-02-29 17:49:00
2024-03-05 07:54:31
29.02.2024
photo

2 miliony złotych na rozwój kadry dydaktycznej PŚ

Joanna Marek
2024-02-29 17:47:00
2024-03-04 10:56:03
29.02.2024
photo

Kadra dydaktyczna rozwinie skrzydła

Joanna Marek
2024-02-28 17:44:00
2024-03-05 07:57:03
28.02.2024
1 z 1

Więcej aktualności

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie