A A+ A++

Doskonałość dydaktyczna uczelni

Aktualnosci

photo
Autor: System Publikacja: 04.07.2018

Politechnika gospodarzem narady konsultacyjnej „Study in Poland”

Politechnika Śląska była gospodarzem narady konsultacyjnej uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland”. Wydarzenie odbyło się 25 i 26 czerwca w Zabrzu i zgromadziło przedstawicieli szkół wyższych z całej Polski.
 
Celem narady było podsumowanie realizacji programu „Study in Poland” w mijającym roku akademickim, a także omówienie planów na rok 2018/2019 oraz priorytetów na lata 2019-2021. Pierwszego dnia obrad odbyło się także posiedzenie Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP.
 
Drugiego dnia naradę programową wspólnie otworzyli rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” Waldemar Siwiński, a także prof. Jan Bardukiewicz, prorektor ds. współpracy z zagranicą i projektów międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP. Profesor wspólnie z kierownikiem Biura KRASP Agatą Kuleszą omówił działania międzynarodowe Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
 
Podczas spotkania uczestnicy dyskutowali m.in. na temat misji edukacyjnych „Study in Poland” na rynki priorytetowe. Rozmawiano o perspektywach i możliwościach rynku Uzbekistanu, a także o wyzwaniach i nowych rozwiązaniach dla polskich uczelni na rynku indyjskim. Dyskutowano również o studentach ukraińskich w Polsce. Koordynatorka „Akademii Internacjonalizacji” Joanna Domagała opowiedziała natomiast o planach akademii na rok akademicki 2018/2019.
 
Jak podkreśla organizator programu „Study in Poland” – Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” – mijająca edycja była wyjątkowa pod wieloma względami: od uruchomienia „Akademii Internacjonalizacji”, gdzie omawiane są najbardziej aktualne i wymagające uwagi tematy z zakresu umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, poprzez rekordowe zainteresowanie konferencją „Studenci zagraniczni w Polsce 2018”, która odbyła się w styczniu na Politechnice Śląskiej, aż po misje edukacyjne mające na celu otwarcie nowych rynków rekrutacyjnych: Uzbekistanu oraz Indii.
Udostępnij:fbtwitter

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie