A A+ A++

Doskonałość dydaktyczna uczelni

Proment Project

Aktualności

Pokaż wszystkie

Brak wpisów

2 z 2

Projekt „Doskonałość dydaktyczna uczelni” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Oś III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju

Działanie 3.4 Zarządzanie w instytucjach szkolnictwa wyższego

Wartość projektu: 676 618,33 zł

Termin realizacji projektu: 01.09.2022 – 30.09.2023

Cel projektu:

Celem projektu są działania ukierunkowane na stworzenie systemu zarządzania jakością w zakresie dydaktyki oraz doskonalenie procesu dydaktycznego. W obszarze doskonalenia procesu kształcenia istotnym aspektem jest adekwatny do diagnozowanych potrzeb system rozwoju kompetencji dydaktycznych nauczycieli akademickich w PŚ, również w zakresie pracy ze studentami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SPE), a w szczególności ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, wybitnie zdolnymi, jak i doświadczającymi kryzysu adaptacyjnego i migracyjnego związanego z kształceniem za granicą (np. studenci z Ukrainy). Ważnym aspektem, który wymaga doskonalenia, jest skuteczność weryfikacji efektów uczenia się i kart zajęć oraz kompetencji pracowników do prowadzenia kształcenia na danym kierunku studiów. Wysokie wymagania studentów, szczególnie w zakresie kształcenia zdalnego, wpływają na potrzebę doskonalenia systemu teleinformatycznego wykorzystywanego do realizacji procesu kształcenia w formie zdalnej, hybrydowej i mieszanej. Aby sprostać tym wyzwaniom, niezbędne jest wypracowanie adekwatnych metod i procedur, ich implementacja oraz ewaluacja.

Projekt skierowany jest do kadry dydaktycznej Politechniki Śląskiej oraz kadry wspierającej proces dydaktyczny Politechniki Śląskiej.

Główne zadania:

  1. Doskonalenie systemu projektowania i weryfikacji osiągania efektów uczenia się.
  2. Doskonalenie systemu zarządzania jakością procesu dydaktycznego.
  3. Doskonalenie kadry dydaktycznej i wspierającej proces dydaktyczny oraz bazy i infrastruktury dydaktycznej PŚ.
  4. Doskonalenie dydaktyki akademickiej i dydaktyk przedmiotowych w zakresie nowych metod dydaktycznych.
  5. Wsparcie dla studentów ze zróżnicowanymi potrzebami edukacyjnym.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie