Start - Wydarzenia
Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia
W dniach od 23 do 25 października 2024 r. odbędzie się Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia, organizowany przez 7 publicznych uczelni w Europejskim Mieście Nauki Katowice 2024. Wydarzenie gromadzi osoby zainteresowane zagadnieniami dotyczącymi systemów zapewniania jakości kształcenia, monitorowania jakości kształcenia, akredytacji, umiędzynarodowienia kształcenia, rozwoju kompetencji dydaktycznych i kształcenia zdalnego.
Już po raz trzeci, w Katowicach, odbędzie się Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia (ICEQ). W tym roku zagadnienia Kongresu skupiają się głównie na jakości kształcenia w wymiarze międzynarodowym. Poszczególne wydarzenia poświęcone będą konkretnym aspektom kształcenia, m.in. dobrym praktykom w zakresie umiędzynarodowienia kształcenia, efektom międzynarodowych projektów edukacyjnych, innowacjom dydaktycznym z powodzeniem wdrożonym przez polskie i zagraniczne uczelnie, idei Uniwersytetów Europejskich, podwójnym dyplomom studiów, dyplomom europejskim, mobilności studenckiej i pracowniczej. Pracownicy Politechniki Śląskiej biorą aktywy udział w spotkaniach i panelach dyskusyjnych organizowanych w ramach Kongresu.
Większość wydarzeń będzie miała charakter otwarty, na niektóre z nich wymagana jest rejestracja. Zachęcamy pracowników Politechniki Śląskiej do udziału po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na stronie Kongresu: www.iceq.pl
W pierwszym dniu Kongresu 23 października 2024 r. na uczelniach partnerskich Europejskiego Miasta Nauki będą organizowane różnego rodzaju aktywności. Na Politechnice Śląskiej, w sali Senatu, odbędzie się uroczyste posiedzenie Rady Kształcenia oraz Rady Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia Politechniki Śląskiej, po którym od godziny 10.30 otwarta będzie sesja posterowa projektów wykonanych metodą Project Based Learning realizowanych na Politechnice Śląskiej. Odbędzie się ona w holu Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej. Jednocześnie na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej odbędzie się prezentacja kół naukowych Politechniki Śląskiej.
W drugim dniu Kongresu 24 października 2024 r. odbędzie się uroczysta inauguracja w Muzeum Śląskim w Katowicach oraz szereg spotkań dotyczących wyzwań edukacyjnych. Watro podkreślić, że w tym dniu Politechnika Śląska prowadzi panel dyskusyjny: Studenci jako młodzi naukowcy – kształcenie przez udział w projektach naukowych.
Trzeci dzień 25 października 2024 r. to wydarzenia na Uniwersytecie Śląskim związane z mobilnością.
Szczegółowy program Kongresu znajduje się na stronie: www.iceq.pl
Organizatorami Międzynarodowego Kongresu Jakości Kształcenia są uczelnie wchodzące w skład Konsorcjum Akademickiego–Katowice Miasto Nauki:
-
Uniwersytet Śląski w Katowicach
-
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
-
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
-
Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
-
Politechnika Śląska
-
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
-
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej
Politechnika Śląska jest jednym z partnerów konsorcjum EURECA-PRO. Od 4 do 8 października 2021 roku zaprasza na spotkania i warsztaty poświęcone Uniwersytetowi Europejskiemu, a także współpracy wspólnoty akademickiej z konsorcjum oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to pierwsza metropolia w Polsce składająca się z 41 miast i gmin, w których mieszka 2,3 mln mieszkańców.
Współpraca:
Radan Sp. z o.o. to firma z branży budowlanej specjalizująca się w budownictwie wielomieszkaniowym oraz zabudowie jednorodzinnej.
Współpraca:
APA Group to przedsiębiorstwo, które jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami.
Współpraca:
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA to strefa obejmująca grunty w 40 gminach województwa śląskiego, małopolskiego i opolskiego.
Współpraca:
Katowice Airport to międzynarodowy port lotniczy, dysponujący jedną z najdłuższych dróg startowych dostępnych w Polsce,