Start - Wydarzenia
Konferencja Young Science Beyond Borders dla młodych naukowców
Akademia Młodych Uczonych PAN zaprasza na konferencję Young Science Beyond Borders, która ma na celu zaangażowanie zagranicznych młodych naukowców Politechniki Śląskiej do podzielenia się swoimi osiągnięciami i badaniami.
W dniach 24-25 października 2024 r. odbędzie się Young Science Beyond Border. To wyjątkowa konferencja, która tworzy interdyscyplinarną i międzynarodową platformę do wymiany myśli naukowej, w szczególności dla młodych naukowców. Jest to unikatowe wydarzenie skierowane do młodych naukowców z Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej, z krajów rozwijających się, a także dla zagranicznych młodych naukowców prowadzących swoje badania w polskich ośrodkach uniwersyteckich i naukowo-badawczych. Jej celem jest promowanie nauki polskiej z wielu dziedzin oraz bliższe poznanie środowiska i prac naukowych partnerów zagranicznych przez środowisko w Polsce.
Kontynuując ideę zapoczątkowaną w poprzedniej edycji konferencji, wydarzenie będzie skierowane do grupy tzw. scientists at risk, czyli do naukowców i studentów, którzy pracują lub opuścili swój kraj ze względu na konflikty zbrojne lub prześladowania (m.in. Ukrainy, ale tez z innych regionów).
W ramach pięciu sesji tematycznych, w każdej sesji z krótkimi wykładami opisującymi kierunki badań i najważniejsze zainteresowania i osiągnięcia grup badawczych, wystąpią przedstawiciele młodych naukowców z Polski i z zagranicy. Uczestnicy konferencji będą mieli szansę porozmawiać z wykładowcami w dedykowanych przestrzeniach czatowych oraz podczas tzw. online networking.
Ważną informacją dla młodych naukowców jest szansa na publikację abstraktu w książce abstraktów wygłoszonych referatów. Odbędą się również panele z agencjami grantowymi dot. sposobów poszukiwania źródeł finansowania w Polsce i UE dla polskich i zagranicznych naukowców.
Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: https://amu.pan.pl/ysbb/
EURECA-PRO Week na Politechnice Śląskiej
Politechnika Śląska jest jednym z partnerów konsorcjum EURECA-PRO. Od 4 do 8 października 2021 roku zaprasza na spotkania i warsztaty poświęcone Uniwersytetowi Europejskiemu, a także współpracy wspólnoty akademickiej z konsorcjum oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Wydarzenia
Pokaż wszystkieWspółpraca:
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to pierwsza metropolia w Polsce składająca się z 41 miast i gmin, w których mieszka 2,3 mln mieszkańców.
Współpraca:
Radan Sp. z o.o. to firma z branży budowlanej specjalizująca się w budownictwie wielomieszkaniowym oraz zabudowie jednorodzinnej.
Współpraca:
APA Group to przedsiębiorstwo, które jest liderem na rynku inteligentnej automatyki przemysłowej i systemów zarządzania budynkami.
Współpraca:
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA to strefa obejmująca grunty w 40 gminach województwa śląskiego, małopolskiego i opolskiego.
Współpraca:
Katowice Airport to międzynarodowy port lotniczy, dysponujący jedną z najdłuższych dróg startowych dostępnych w Polsce,