photo
od 20-05-2024
od 08:00
do 26-05-2024
do 13:00
Autor: Anna Orłowska Publikacja: 21.05.2024 Aktualizacja: 21.05.2024

Tydzień Pieniądza w Mieście Nauki

Przed nami kolejny Tydzień w Mieście Nauki. Od 20 do 26 maja odbywać się będzie Tydzień Pieniądza.

Pieniądz od zawsze znajduje się w centrum zainteresowania finansów i finansistów. Nie jest on jednak wyłącznie kategorią ekonomiczną, ale też przedmiotem zainteresowania innych dziedzin nauki, np. psychologii, bo często wiążą się z nim przecież różnorodne emocje.

Pieniądz jest symbolem bogactwa i prestiżu, dla jednych – gwarantem bezpieczeństwa, dla drugich – symbolem zła i zatracenia. O pieniądzu warto mówić, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w naszej kulturze pozostaje on ciągle tematem tabu. Nie należy zapominać, że pieniądzem posługują się niemalże wszyscy, a ograniczenia wiekowe w tym obszarze praktycznie nie istnieją.

Ideą Tygodnia Pieniądza jest przybliżenie różnych form i wymiarów pieniądza i pokazanie, jak istotne znaczenie ma on w życiu każdego człowieka. Celem organizowanych wydarzeń jest dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców, w tym dzieci i młodzieży, osób dorosłych i seniorów, jak również środowiska akademickiego, w tym szczególnie tych jego przedstawicieli, którzy nie zajmują się pieniądzem w swojej pracy dydaktycznej i naukowej.

Więcej informacji na stronie: https://program.miastonauki.pl/tydzien-pieniadza.

W Tydzień Pieniądza włącza się także Politechnika Śląska, która zaprasza na warsztaty z cyberbezpieczeństwa pt. „Człowiek w centrum uwagi cyberprzestępców”. Odbędą się one 22 maja o godzinie 10.00 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej, przy ul. Krzywoustego 2 w Gliwicach, sala 615 w budynku A. Szczegóły wydarzenia na stronie: https://www.polsl.pl/ps_aktualnosci/czlowiek-w-centrum-uwagi-cyberprzestepcow-warsztaty-w-ramach-tygodnia-nauki/.

Wydarzenie sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Wydarzenie jest dofinansowane także ze środków Województwa Śląskiego - Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Udostępnij:fbtwitter
Typ wydarzenia
Typ wydarzenia
wszystkie typy
Szkolenie
Konferencja
Impreza
Spotkanie
Inne
Konsultacja
Wykład
Zajęcia
16
16
20
Sortuj domyślnie
Sortuj domyślnie
Sortuj po nazwie
Sortuj po dacie
7 z 1

Brak wpisów

7 z 1

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
Współpraca:
photo

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia to pierwsza metropolia w Polsce składająca się z 41 miast i gmin, w których mieszka 2,3 mln mieszkańców.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie