A A+ A++

Tegoroczny Zjazd Wiosenny Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego odbywał się od 3 do 7 maja w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej Uniwersytetu Warszawskiego w Chęcinach.

W zjeździe wzięło udział 9 studentów: Agnieszka Kicińska, Natalia Siodłak, Klaudia Nastula, Julia Grzonka, Łukasz Czapura, Jakub Ćwiertnia, Mateusz Zygadło, Michał Nowotarski i Daniel Szymura,  oraz 2 doktorantów Wydziału Chemicznego: Karolina Socha i Grzegorz Stando. Większość z nich prezentowała wyniki swoich badań w formie posteru na dwóch sesjach. Daniel Szymura zaprezentował komunikat ustny na temat badań prowadzonych w celu uzyskania barwnych warstw tlenkowych w wyniku procesu PEO na stopach magnezu.  

Ponadto uczestnicy wzięli udział w wielu ciekawych warsztatach oraz wykładach, które były prowadzone przez profesorów, jak i młodych naukowców. W trakcie konferencji studenci mieli również okazję porozmawiać z profesorem Zbigniewem Galusem na temat życia, nauki i życia w nauce. 

Oprócz wykładów uczestnicy integrowali się na uroczystej kolacji, ognisku oraz wycieczkach po okolicy. Podczas ogniska pojawiła się również Chęcińska Syrenka 🙂

Możemy pochwalić się dużym sukcesem, ponieważ dwie uczestniczki zdobyły nagrody za najlepsze postery. Natalia Siodłak dostała nagrodę komisji, natomiast Julia Grzonka dostała nagrodę publiczności. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów! 

A pod tym linkiem zapraszamy do obejrzenia pełnego fotoreportażu z tego wydarzenia! : https://portal.polsl.pl/sknch/fotoreportaze/zjazd_mlodych_ptch/

Autorzy dziękują Politechnice Śląskiej za udzielone wsparcie finansowe w ramach projektu PBL “Waloryzacja odpadów przemysłu spożywczego/browarniczego w kierunku otrzymywania funkcjonalnych materiałów węglowych” 31/010/SDU20/000610 
Badania zostały przeprowadzone w ramach projektów: Studenckie Koła Naukowe Tworzą Innowacje o numerze SKN/SP/535370/2022 finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz PBL i SKN o numerze 31/010/SDU20/0006-10 finansowanego przez Politechnikę Śląską. 
Praca finansowana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu LIDER XI (nr projektu: LIDER/30/0116/L 11/19/NCBR/2020; Kierownik: dr inż. Maciej Sowa; wartość dofinansowania: 1 500 000 zł) 
Praca naukowa współfinansowana za środków budżetowych na naukę w latach 2019-2023 w ramach programu „Diamentowy Grant” (nr umowy 0036/DIA/201948). Ł.C., J.Ć., G.S., D. J. dziękują Narodowemu Centrum Nauki (UMO-2019/33/B/ST5/00631) za współfinansowanie badań oraz pokrycie kosztów udziału w konferencji. G. S. dziękuje NSF (CBET-2028826) za częściowe sfinansowanie pracy i NAWA za sfinansowanie stażu naukowego (Program im. Iwanowskiej edycja 2019 PPN/IWA/2019/1/00017), który dał część wyników. 

Tekst: Agnieszka Kicińska

Redakcja: Maciej Gdala

Zdjęcia: Agnieszka Kicińska, Natalia Siodłak

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie