A A+ A++

Dnia 2 listopada 2023 roku, nasi członkowie Koła, wraz z naszym Opiekunem - mgr inż. Anną Byczek-Wyrostek spotkali się na Zebraniu Walnym!

W ramach naszego spotkania gościliśmy również dwóch gości, którzy przekazali nam wiele przydatnych i wartościowych informacji.

Pierwszym z gości była dr inż. Agnieszka Siewniak, która zaprezentowała nam inicjatywę DEEP Inventhei - Silesian University of Technology, w którą jest zaangażowany m.in. nasz wydział. 
W ramach krótkiej prezentacji, Pani Doktor opowiedziała o całej inicjatywie, która ma na celu wzbudzenie kreatywności wśród młodych ludzi i nie tylko! W ramach tego wydarzenia są również zaplanowane warsztaty z tworzenia start-upów oraz z rozwijania swojej kreatywności, na które można się jeszcze zapisać do 6 listopada poprzez formularz znajdujący się na fanpage'u całej inicjatywy - serdecznie zapraszamy!

https://www.facebook.com/DeepInventhei.SUT

Naszym drugim gościem był wcześniej zapowiedziany mgr inż. Mateusz Polis, który zaprezentował nam zastosowanie kamer w badaniach materiałów wybuchowych. Podczas wykładu można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy na ten temat oraz obejrzeć krótkie filmiki, które były nagrywane za pomocą m.in. kamer szybkoklatkowych. Ten wykład nie mógłby powstać bez współpracy z Katedrą Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej. Badania były realizowane przez Łukasiewicz - IPO oraz przez Grupę Badawczą Technik Wybuchowych w Krupskim Młynie.

Po wizycie naszych gości, nadszedł czas na krótką prezentację naszego Zarządu. Nasz Prezes - Mateusz Pilszek - podsumował poprzedni semestr, gdzie wzięliśmy udział w ponad 13 wydarzeniach! Oprócz tego, przegłosowano nowe zmiany w statucie, które dotyczą m.in. poprawek stylistycznych oraz dopisania punktów odnośnie możliwości składania deklaracji członkowskich za pomocą drogi elektronicznej.
Nastąpiła również zmiana w samym Zarządzie, który na tą kadencję wygląda następująco:

  1. Prezes Koła - Mateusz Pilszek
  2. Zastępca Prezesa - Weronika Kołodziej
  3. Sekretarz Koła - Mateusz Zygadło
  4. Zastępca Sekretarza - Miłosz Kucharski
  5. Koordynator ds. sekcji badawczej - Maciej Gdala
  6. Koordynator ds. sekcji popularnonaukowej - Filip Wojtas
  7. Koordynatorzy ds. sekcji ogólnej oraz PR: Janusz Pryciuk, Agnieszka Kicińska oraz Hubert Knap

Przedstawiono również plan na rok akademicki 2023/2024, który wygląda następująco:

  1. Chemikalia 2024
    W celu zoorganizowania tej wspaniałej, dawnej tradycji naszego Wydziału potrzebujemy WAS! Każda para dłoni w pomocy jest dla nas na wagę złota. Dlatego też zachęcamy do zgłaszania się do członków Zarządu - gdyż bez WAS nie jesteśmy w stanie zorganizować tak dużej imprezy, którą chcemy, by cała Politechnika Śląska zapamiętała na bardzo długi czas 🙂
  2. Warsztaty dla klas maturalnych szkół średnich
    Jest to pewien rodzaj kontynuacji naszych wyjazdów do szkół, które organizowaliśmy na przełomie kwietnia-czerwca 2023 roku. Maturzyści (i nie tylko) przyjeżdzają do nas w celu poznania chemii z praktycznego punktu widzenia, a nie tylko za pomocą podręczników czy ćwiczeń. Cała inicjatywa zaczęła się we wrześniu, a trwać będzie do czerwca 2024 roku. Chętne osoby, które chciałyby nam pomóc w organizacji warsztatów oraz chciałyby wczuć się w rolę prowadzącego - zapraszamy do kontaktu z Agnieszką Kicińską. Hubertem Knapem oraz Filipem Wojtasem 😉
  3. Wyjazdy delegacyjne do placówek oświatowych
    Jest to kontynuacja naszej inicjatywy z poprzedniego roku akademickiego - lecz teraz chcemy to zrobić z jeszcze większym przytupem! Zaczynamy od stycznia 2024 roku - jeżeli chcecie sprawdzić swoje umiejętności samoprezentacji oraz poznać ciekawych ludzi - zgłoście się do członków Zarządu!
  4. Oraz wiele, innych wydarzeń popularnonaukowych, na które potrzebujemy WAS!

Bardzo dziękujemy Pani dr inż. Agnieszce Siewniak oraz mgr inż. Mateuszowi Polisowi za wizytę na naszym Zebraniu oraz dziękujemy również wszystkim członkom Koła, którzy w tym dniu również byli z nami 🙂

Tekst i redakcja: Maciej Gdala

Zdjęcia: Agnieszka Kicińska

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie