Error: Your upload path is not valid or does not exist: /var/www/html/wp-portal/wp-content/uploads/sites/40014 Konferencje członków Koła - jest czym się chwalić! - Studenckie Koło Naukowe Chemików przy Wydziale Chemicznym
A A+ A++

Lubimy się chwalić przed Wami osiągnięciami i wyjazdami naszych kolegów! Członkowie SKNCh, wzięli udział w trzech różnych konferencjach w ciągu ostatnich tygodni. Studenci mieli okazję zaprezentować swoje badania, nawiązać kontakty z ekspertami w swojej dziedzinie i dowiedzieć się więcej o najnowszych trendach w swoich dziedzinach. 

Pierwsza konferencja, 12th European Young Engineers Conference, odbyła się w Warszawie w dniach 15-17 kwietnia. Udział w niej wzięli: Justyna Jakubska, Łukasz Jakubski, Mateusz Zygadło i mgr inż. Paweł Grzybek. Każdy z uczestników występował z referatem ustnym. Dodatkowo, oczywiście poza częścią pełną wiedzy i naukowych dyskusji, uczestnicy konferencji mieli możliwość zwiedzania Muzeum Neonów!  
Jeśli chcielibyście obejrzeć monografię z konferencji znajdziecie ją tutaj. 

Druga konferencja, I Warszawskie Sympozjum Chemiczne „w PorbUWce, odbyła się również w Warszawie w dniach 27-28 kwietnia. Agnieszka Kicińska oraz Łukasz Czapura zaprezentowali swoje wystąpienia ustne. Natomiast Jakub Ćwiertnia i Ryszard Siedlecki zaprezentowali postery, na których poruszali temat ekstrakcji nanorurek węglowych. Dziękujemy Studenckiemu Kołu Naukowemu ProbUWka za zorganizowanie świetnej konferencji! 

Trzecia konferencja to Wiosenny Zjazd Sekcji Młodych Polskiego Towarzystwa Chemicznego, który w tym roku odbywał się w dniach 1-5 maja w Poroninie. Udział w niej wziął Łukasz Czapura z prezentacją ustną oraz Natalia Staniek i Dominika Kluska, które zaprezentowały postery z badań własnych. Możemy się pochwalić, że Łukasz Czapura dostał nagrodę publiczności za najlepsze wystąpienie ustne.

Czas Zjazdu SMPTChem był bardzo owocnie spędzonym czasem, zarówno naukowo jak i towarzysko. Liczne wykłady były świetną okazją do poszerzenia swojej wiedzy oraz zainteresowań naukowych. Zaproponowane przez organizatorów atrakcje bardzo owocnie wypełniły czas wolny. Podsumowując, Zjazd Wiosenny SMPTChem uważamy za udany, a czas spędzony na nim wykorzystany w pełni. - komentują Natalia z Dominiką.

Badania zostały przeprowadzone dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Oświaty i Nauki w ramach projektu nr SKN/SP/569054/2023 oraz Politechnikę Śląską przez udzielenie częściowego wsparcia finansowego w ramach projektu nr 31/010/SDU20/0006-10.

Tekst i redakcja: Maciej Gdala, Natalia Staniek, Dominika Kluska, Agnieszka Kicińska

Zdjęcia: archiwum prywatne Mateusza Zygadło i Dominiki Kluski

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie