Jak to jest dostać grant rektorski? Dobrze, czy nie dobrze?
Takie pytanie zadaliśmy naszej koleżance Agacie, która prężnie działa w Electrochemistry Group!
Jako jedna z niewielu studentek na Politechnice Śląskiej, Agata zdobyła grant II stopnia na dalszy rozwój badań. Ilość jej publikacji, konferencji i zaangażowania w naukę, zostały docenione przez komisję na równi ze zgłoszeniami innych, z wyższym stopniem naukowym.
„Bardzo się cieszę! Nie spodziewałam się, że jest to w ogóle możliwe. Jest to docenienie mojej ciężkiej pracy” – komentuje Agata
Dostaliśmy jeszcze ekskluzywną, zakulisową informację, że kolejna publikacja naszej koleżanki została zaakceptowana, a inna jest w trakcie pracy.
Artykuł „Five-Year Comparative Study of Zygomatic and Subperiosteal Implants: Clinical Outcomes, Complications, and Treatment Strategies for Severe Maxillary Atrophy” przedstawia pięcioletnie badania porównawcze nad implantami jarzmowymi i podokostnowymi u pacjentów z ciężką atrofią szczęki. Skupia się na wynikach klinicznych, takich jak trwałość implantów i poprawa funkcji, a także na występujących powikłaniach (np. Infekcjach, stabilności implantów). Analizuje również strategie leczenia, uwzględniając różne podejścia chirurgiczne i ich skuteczność. Badanie dostarcza danych pomocnych w wyborze optymalnej metody dla pacjentów z tym złożonym schorzeniem.
Taki grant jest doskonałą motywacją i gwarantujemy, że Agata na pewno nie planuje przestać pisać, pracować, odkrywać i publikować. Jeszcze nie raz o niej wam napiszemy!
A od nas jedno wielkie – GRATULACJE! I trzymamy kciuki za dalszą pracę!
Tekst: Agnieszka Kicińska
Redakcja: Agnieszka Kicińska, Maciej Gdala, Kinga Adamiec
Zdjęcie: Agata Kołkowska
![](https://portal.polsl.pl/sknch/wp-content/uploads/sites/40014/2025/01/IMG_9234-scaled.jpg)