Dnia 25 października odbyła się obrona pracy dyplomowej naszej opiekun koła - mgr inż. Anny Byczek-Wyrostek. Tematem rozprawy doktorskiej, której podjęła się przyszła pani doktor brzmiała „Synteza i ocena aktywności biologicznej wybranych pochodnych kwasu dichloromukowego w warunkach in vitro wobec modelowych linii komórek nowotworowych”. Promotorem pracy był prof. dr hab. inż. Krzysztof Walczak.

Na samą obronę rozprawy doktorskiej pojawiło się bardzo dużo gości, w tym profesorowie, doktorzy, pracownicy oraz my - studenci Wydziału Chemicznego.

Podczas prezentacji, Pani Magister przedstawiła wyniki swoich wieloletnich badań, które w najbliższej przyszłości mogą przyczynić się do odkrycia i rozwinięcia badań nad leczeniem nowotworów. Podczas części eksperymentalnej - jak przyznali sami recenzenci - Pani Anna wykorzystała bardzo dojrzałe techniki analityczne oraz chemiczne, dzięki którym można było zobaczyć bardzo przejrzyste wyniki i wnioski. Wobec tego, recenzenci również obecni na obronie zgodnie stwierdzili, że Pani Magister jest bardzo utalentowanym naukowcem, który zasługuje na posiadanie tytułu doktora.
Po prezentacji, Rada złożona głównie z profesorów naszego Wydziału zdecydowała przyznać Pani mgr inż. Annie Byczek-Wyrostek tytuł doktora inżyniera.

„Niezmiernie się cieszę, że 25 października 2023r. odbyła się publiczna obrona mojej pracy doktorskiej pt. „Synteza i ocena aktywności biologicznej wybranych pochodnych kwasu dichloromukowego w warunkach in vitro wobec modelowych linii komórek nowotworowych”, która na szczęście zakończyła się dla mnie pozytywnie. Nadanie stopnia doktora (formalnie za miesiąc) to dla mnie wielki prestiż oraz zwieńczenie mojej wieloletniej pracy naukowej.” – komentuje dr inż. Anna Byczek-Wyrostek.

Życzymy dalszych sukcesów i osiągnięć oraz dziękujemy, że wśród naszych Opiekunów mamy tak utalentowaną i wspaniałą Panią Doktor 🙂

Tekst: Maciej Gdala, Anna Byczek-Wyrostek

Redakcja: Maciej Gdala