A A+ A++

Od 7 do 8 czerwca 2024 r. członkowie Koła: inż. Hubert Knap, Mateusz Pilszek, Miłosz Kucharski oraz Maciej Gdala mieli okazję uczestniczyć w XV Międzynarodowej Konferencji "Horyzonty Nauki" organizowanej przez Naukowe Koło Chemii Medycznej i Środowiskowej oraz Naukowe Koło Chemików Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W ramach konferencji, nasi członkowie mieli okazję wysłuchać wystąpień ustnych uczestników konferencji oraz sesjach posterowych. W ramach jednej z nich, Miłosz przedstawił poster odnośnie "Badania nad otrzymywaniem azotanu (V) ceru z przeznaczeniem do sorpcyjnego usuwania anionów z wód i ścieków", a Maciek o "Badaniu nad uzyskaniem jednorodnych, barwnych warstw tlenkowych w wyniku plazmowego utleniania elektrolitycznego na stopach magnezu i aluminium". Po przerwie kawowej, Mateusz przedstawił swoje badania odnośnie "Syntezy i charakterystyki otrzymywania polimerycznych cieczy jonowych na bazie siloksanów", a Hubert zaprezentował poster odnośnie "Modyfikacji powierzchni weterynaryjnych implantów tytanowych z zastosowaniem metody PEO".

"Udział w XV Międzynarodowej Konferencji „Horyzonty Nauki” był bardzo dobrze spędzonym czasem naukowo oraz towarzysko. Poza interesującymi wystąpieniami ustnymi oraz sesjami posterowymi mieliśmy okazję wymienić kilka słów z znajomymi z innych kół naukowych, czy miło spędzić czas na wieczornej integracji. Jedynym zauważalnym minusem było głosowanie na najlepsze wystąpienie ustne oraz najlepszy poster, które mogło zostać przeprowadzone znacznie lepiej. Poza tym uważam, że czas spędzony na konferencji był jak najbardziej udany i wykorzystany efektywnie. Mamy nadzieję, że zostaniemy zaproszeni na konferencję ponownie za rok :)" - wypowiada się uczestnik oraz Prezes naszego Koła, Mateusz Pilszek.

Uczestnicy bardzo chcieliby podziękować swoim prowadzącym za każdą radę, uwagę oraz pomoc z przygotowaniem posterów i wystąpień. Tym samym bardzo dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok!

Praca wykonana przy współudziale studentów z SKNCh PŚ. Badania zostały sfinansowane przez Rektora Politechniki Śląskiej w ramach programu Project Based Learning „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” oraz pracy statutowej 04/010/BK_22/1030; BK-201/RCH1/2022.

Praca finansowana przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu LIDER XI (nr projektu: LIDER/30/0116/L-11/19/NCBR/2020; Kierownik: dr inż. Maciej Sowa; wartość dofinansowania: 1 500 000 zł)

Praca ta została wsparta w ramach projektu LIDER “Technologia wytwarzania warstw hybrydowych na implantach tytanowych dedykowanych zwierzętom” o numerze LIDER/12/0048/L-11/19/NCBR/2020.

Tekst i redakcja: Maciej Gdala, Mateusz Pilszek

Zdjęcia: archiwum prywatne Mateusza Pilszka

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie