20 kwietnia 2024 roku nasza delegacja złożona z: Agnieszki Kicińskiej, Juli Targosz, Huberta Knapa, Filipa Wojtasa, Mateusza Pilszka, Igora Białego, Anny Wojciech oraz Magdaleny Pilipczuk mieli okazję pomóc tegorocznym maturzystom w ramach warsztatów pt. "Chemia to nie tylko teoria - repetytorium dla maturzystów". A to wszystko odbywało się w Kato Science Corner.

W ramach warsztatów, przyszli studenci mogli utrwalić swoją wiedzę z chemii fizycznej, organicznej oraz nieorganicznej wykonując przy tym doświadczenia i reakcje, które często występują na maturze. Oprócz tego, młodzież mogła wziąć udział w pokazach, podczas których pokazywano m.in. próbę płomieniową, reakcję egzotermiczną z perhydrolem i nadmanganianem (VI) potasu i wiele innych. Nie zabrakło również rozmów o studiowaniu na naszym Wydziale oraz o ofercie dydaktycznej oferowanej przez Politechnikę Śląską.

Zapraszamy do naszej fotorelacji

Tekst i redakcja: Maciej Gdala