A A+ A++

 

W miejscowości Jeleń, koło Lidzbarka mieści się siedziba Welskiego Parku Krajobrazowego. Znajdujące się tam Muzeum Przyrodnicze posiada zbiory geologiczne (w tym minerały, skały i skamieniałości), które wymagają pewnego uporządkowania. Koło Geologów SILESIAN postanowiło zrealizować projekt, którego głównym celem było naukowe opracowanie zbiorów, polegające na ich odpowiednim sklasyfikowaniu i opisaniu.

Trzy dzielne studentki (Ola, Sara i Natalia) podjęły się tego zadania (!)

W listopadzie 2022 roku postanowiłyśmy wybrać się na miejsce, aby zapoznać się z kolekcją. Pierwszego dnia dotarłyśmy pociągiem do Działdowa, skąd odebrał nas Dyrektor WPK i zawiózł do siedziby parku w Jeleniu. Po wstępnym obejrzeniu zbiorów wybraliśmy się na przejażdżkę po okolicy. Widzieliśmy między innymi jezioro Lidzbarskie z aktywnym stożkiem delty rzeki Wel, wieżę widokową i grodzisko (tu czekała nas mała przygoda, gdyż samochód podtopił się trochę w rozmiękłym gruncie i potrzebna była pomoc, aby wyruszyć w dalszą drogę).

W kolejnym dniu czekało nas kilka pracowitych i produktywnych godzin, aby opisać zebrane przez muzeum minerały i skały. Trzeci dzień również należał do pracowitych. Wstępnie omówiliśmy plan naszych dalszych działań w WPK, i stworzyłyśmy tymczasową gablotę złożoną z najciekawszych okazów. Po skończonej pracy, pracownik parku Pan Marcin, opowiedział i zaprezentował nam w bardzo ciekawy sposób co kryje WPK, jaka jest istota istnienia Parku i jakie są zadania jego pracowników. Spotkanie było bardzo interesujące i kształcące.

W tym miejscu chcemy złożyć szczególne podziękowania Dyrektorowi oraz Pracownikom Parku za gościnę i za umożliwienie nam pracy i opisania okazów. Wyjazd był dla nas wyjątkowy i wniósł bardzo dużo do naszej ogólnej wiedzy. Wykonywanie naszego zadania było czystą przyjemnością, a dobra atmosfera jeszcze bardziej umilała ten czas. Na pewno bardzo chętnie wrócimy do tego miejsca, aby kontynuować pracę.

 

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie