Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 06.02.2012
Klub Podróżnika zaprasza
Spotkanie z Maciejem Westerowskim „Mityczne wulkany: Demavend – Ararat – Kazbek” odbędzie się w Klub Pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Banacha 3 w środę, 8 lutego, o godz. 18:00. Wstęp wolny.
Maciej Westerowski swoją przygodę z górami rozpoczął mając zaledwie kilka miesięcy zdobywając - na plecach rodziców - beskidzkie szczyty. Prawdziwe poznawanie gór rozpoczął jednak nieco później, będąc w liceum. Po zdaniu egzaminów na studia w 1990 roku zapisał się na kurs przewodnika beskidzkiego. Jego wybór - dzięki znajomym - padł na Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Katowicach. Od tego momentu góry stały się dla Macieja pasją życia. Na wyjazdy w Beskidy, Gorce, Tatry, a następnie w góry Słowacji i Ukrainy poświęcał cały wolny czas. W pewnym momencie zdał sobie jednak sprawę, że przestaje mu to wystarczać…
W 1995 roku Maciej Westerowski po raz pierwszy wyjechał w Alpy. Po przejściu kilku ferrat – ubezpieczonych szlaków turystycznych, wyposażonych dla celów autoasekuracji w linę stalową, stopnie, drabinki i mosty – w Dolomitach i zdobyciu kilku trzytysięczników przyszła kolej na pierwszy czterotysięcznik – wybór padł na Gran Paradiso. Potem Westerowski zdobywał kolejne szczyty – Piz Bernina, Piramide Vincent w masywie Monte Rosa i wreszcie Mont Blanc. Jego zimowe ski tourowe wyjazdy w Alpy zaowocowały zdobyciem między innymi Wild Spitze (drugiego co do wysokości szczytu Austrii). W 2005 roku stwierdził, że potrzeba mi trochę więcej i postanowił przygotować się do wypraw w wyższe góry. Od tego czasu zdobył m.in. takie szczyty, jak Aconcagua (6962m n.p.m., 2006), Elbrus (5642 m n.p.m., 2006), Pik Lenina (7134 m n.p.m., 2006), Jebel Toubkal (4167 m n.p.m., 2007), Pik Korżeniewskiej (7105 m n.p.m., 2007) oraz Kilimandzaro (5895 m n.p.m., 2008).
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności