Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 25.02.2014
Horyzont 2020: finansowanie badań i innowacji dla przedsiębiorców, szkół wyższych oraz instytutów badawczych
Konferencja poświęcona Programowi Ramowemu Badań i Innowacji Horyzont 2020 odbędzie się w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach 28 lutego w godz. 9:00-14:00. Uczestnicy spotkania pogłębią swoją wiedzę na temat możliwości zdobywania środków na badania i innowacje, niezbędnych do osiągnięcia wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy z myślą o przyszłości. Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli szkół wyższych, instytutów badawczych oraz przedsiębiorców z całej Polski.
Podczas piątkowej konferencji poświęconej Programowi Ramowemu Badań i Innowacji Horyzont 2020 prelegentami będą m.in. prof. Maria da Graça Carvalho – sprawozdawczyni programu Horyzont 2020 w Parlamencie Europejskim, prof. Jerzy Buzek – premier rządu RP w latach 1997-2001, od 2004 r. poseł do Parlamentu Europejskiego, sprawozdawca zakończonego 7. Programu Ramowego Unii Europejskiej oraz dr hab. Jerzy Guliński – podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Oprócz ogólnych zagadnień dotyczących ogólnych zasad udziału w Programie Horyzont 2020 odbędą się dwie dodatkowe sesje tematyczne dotyczące mobilności naukowców i udziału przedsiębiorstw w programach europejskich.
Program Ramowy Badań i Innowacji Horyzont 2020 to największy w historii program finansowania badań naukowych i innowacji w Unii Europejskiej, którego budżet wynosi blisko 80 mld euro. Jego kluczowym zadaniem jest stworzenie spójnego systemu finansowania innowacji – od koncepcji naukowej poprzez etap badań po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii. Struktura programu Horyzont 2020 opiera się na trzech filarach zakorzenionych w strategii „Europa 2020”, które stanowią doskonała baza naukowa, wiodąca pozycja w przemyśle oraz wyzwania społeczne.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności