Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 18.05.2015
Skąd wziął się prysznic? Odpowiedź już jutro...
Kolejne spotkanie w ramach Śląskiego Saloniku Kulturalnego odbędzie się jutro w Klubie Pracowników Politechniki Śląskiej przy ul. Banacha 3 w Gliwicach. Spotkanie zatytułowane „Skąd się wziął prysznic(?), czyli o śląskich naukowcach i ich odkryciach (od Witelona do Bednorza)” poprowadzi Jerzy Ciurlok – dziennikarz, felietonista, radiowiec, współtwórca Kabaretu Masztalskich. Gościem specjalnym będzie dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Katedry Biotechnologii Środowiskowej, która otrzymała m.in. nagrodę publiczności w tegorocznym finale konkursu popularyzatorskiego FameLab. Początek spotkania o 18:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.
Jerzy Ciurlok jako felietonista, radiowiec, a także współtwórca Kabaretu Masztalskich i miłośnik wiedzy oraz kolekcjoner-bibliofil od wielu lat zajmuje się poznawaniem różnych obszarów kultury. Do kręgu jego zainteresowań należą m.in. zagadnienia dotyczące przeszłości i teraźniejszości szeroko pojętej kultury materialnej i duchowej oraz historia Śląska. Podczas jutrzejszego spotkania – we właściwy sobie humorystyczny i anegdotyczny sposób – postara się wyjaśnić gościom Klubu Pracowników Politechniki Śląskiej skąd się wziął prysznic… Rzecz będzie o śląskich naukowcach i ich odkryciach. W roli gościa specjalnego dr Aleksandra Ziembińska-Buczyńska z Katedry Biotechnologii Środowiskowej Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, która otrzymała w ubiegłym miesiącu nagrodę publiczności w polskiej edycji FameLabu – międzynarodowego konkursu popularyzatorskiego przypominającego znane z telewizji konkursy talentów.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności