Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 07.12.2015
Najlepsze mosty? Na Politechnice!
Drużyny z Politechniki Śląskiej zdeklasowały konkurencję w Ogólnopolskim Konkursie Mostów Drewnianych, jaki odbył się w Białymstoku. Dwa zespoły reprezentujące Koło Naukowe Future Structural Analyses zaprojektowały i złożyły najtrwalsze konstrukcje zajmując pierwsze i trzecie miejsce na podium. Gratulujemy.
W Ogólnopolskim Konkursie Mostów Drewnianych przystąpiło do rywalizacji pięć drużyn z uczelni technicznych. Oprócz reprezentacji Politechniki Śląskiej w szranki stanęły zespoły z Politechniki Gdańskiej, Wojskowej Akademii Technicznej oraz ekipa gospodarzy – Studenckiego Koła Naukowego SKN Konstruktor z Politechniki Białostockiej. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie, a następnie złożenie z sprefabrykowanych uprzednio, drewnianych elementów jak najbardziej wytrzymałej konstrukcji. Prefabrykacja trwała aż 25 godzin, po czym – przez kolejnych pięć – drużyny składały konstrukcje, których wytrzymałość była później badana specjalnym obciążnikiem.
Konstrukcje zaprojektowane i wzniesione przez ekipy z Politechniki Śląskiej zdobyły pierwsze i trzecie miejsce. Na najwyższym stopniu podium znalazł się most drużyny „Woodyday”, która przystąpiła do rywalizacji w składzie: Piotr Piskorz, Piotr Kremser, Jarosław Kowalczyk (kapitan), Aleksandra Połap i Karol Szczotka. Konstrukcja ekipy z Gliwic wytrzymała obciążanie równe 80 kN i podczas oceny końcowej otrzymała aż 725 punktów. Most skonstruowany przez drużynę „Pinokio” z Politechniki Białostockiej, który zajął drugie miejsce, uzyskał 556 punktów. Niewiele gorsze okazały się politechniczne „Wieszaki”, w składzie: Dominik Gaweł, Tomasz Maciejewski, Izabela Böhm, Wojciech Mazur i Szymon Grzesiak, które uplasowały się na trzecim miejscu z 461 punktami. Poza podium znalazły się ekipy z Wojskowej Akademii Technicznej i Politechniki Gdańskiej. Wszystkim drużynom biorącym udział w zmaganiach serdecznie gratulujemy.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności