A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 10.12.2015

70 lat geometrii wykreślnej na Politechnice Śląskiej

Uroczysta sesja naukowa przypominająca o 70-letniej obecności geometrii wykreślnej na Politechnice Śląskiej i jej znaczeniu w procesie kształcenia inżynierów odbędzie się w sali 417 Ośrodka Geometrii i Grafiki Inżynierskiej przy ul. Krzywoustego 7 w Gliwicach 12 grudnia w godz. 10.00-13.00.
 
Katedra Geometrii Wykreślnej, jedyna jednostka zajmująca się kształceniem w zakresie geometrii wykreślnej na Politechnice Śląskiej, powstała wraz z macierzystą uczelnią. Na przestrzeni 70 lat przeszła wiele przeobrażeń organizacyjnych. W 1995 r. została przekształcona w jednostkę międzywydziałową o nazwie Ośrodek Geometrii i Grafiki Inżynierskiej, który stał się spadkobiercą chlubnej spuścizny i tradycji katedry. Sesja naukowa „70 lat obecności geometrii wykreślnej w murach Politechniki Śląskiej” ma na celu przypomnienie i przybliżenie sylwetek dawnych profesorów, wybitnych geometrów polskich oraz ich dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego. Wszystkich miłośników geometrii wykreślnej zapraszamy do udziału w uroczystej sesji naukowej, która odbędzie się według poniższego harmonogramu:
  • 10.00-10.15 uroczyste otwarcie sesji,
  • 10.15-11.00 Jacy byliśmy – krótki rys historyczny Katedry Geometrii Wykreślnej wraz z przypomnieniem sylwetek prof. Stanisława Szerszenia, prof. Adama Zawadzkiego i prof. Mariana Paleja,
  • 11.00-11.30 przerwa kawowa (w trakcie przerwy planowana jest prezentacja prac studenckich),
  • 11.30-12.00 Jacy jesteśmy – prezentacja działalności naukowej, organizacyjnej i dydaktycznej Ośrodka Geometrii i Grafiki Inżynierskiej Politechniki Śląskiej,
  • 12.00-12.30 Jacy będziemy – nowe kierunki badań i działań naukowych,
  • 12.30-13.00 wykład popularno-naukowy z cyklu „Geometria jest wśród nas. Origami sztuka składania papieru i nie tylko”.
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie

Brak wpisów

2 z 2

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie