Start - Aktualności

Konferencja Edukacja Dualna – EDUAL. Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0
-
Edukacja dualna na I stopniu studiów na przykładzie studiów dualnych na kierunku mechanika i budowa maszyn (Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska, Politechnika Poznańska) – geneza powstania, główne etapy tworzenia kierunku we współpracy z przemysłem, charakterystyka programu i procesu nauczania
-
Edukacja dualna na II stopniu studiów na przykładzie specjalności na kierunkach mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, inżynieria materiałowa (Politechnika Śląska) – modele współpracy z przemysłem, główne etapy tworzenia programu specjalności, organizacja laboratoriów, nowe formy kształcenia
-
Edukacja dualna na III stopniu studiów na przykładzie studiów doktoranckich (doktoraty przemysłowe) prowadzonych w trybie „tandemów” doktorskich – modele splatania aktywności w przemyśle z aktywnością w życiu akademickim.
II część: Dobre praktyki w zakresie edukacji dualnej prowadzonej za granicą:
-
Edukacja dualna na przykładzie studiów dualnych prowadzonych w Niemczech (Technische Universität Bergakademie Freiberg) – charakterystyka programu i procesu nauczania
-
Edukacja dualna na studiów na przykładzie studiów dualnych prowadzonych we Francji (Université de Nantes) – charakterystyka programu i procesu nauczania.
III część: Przykłady działań wspomagających edukację dualną:
-
Koła naukowe – przykład pozaprogramowej edukacji dualnej (modele współpracy kół naukowych z przemysłem, modele współpracy kół naukowych z uczniami szkół średnich) – wystawa prac kół naukowych
-
Biuro Karier Studenckich – przykłady projektów i staży realizowanych z przemysłem
-
Uniwersyteckie Laboratorium Przemysłowe – przykład projektu utworzenia międzywydziałowego laboratorium prowadzonego przez firmę Delphi (interdyscyplinarne projekty międzywydziałowe, realizowane poza programem studiów pod opieką pracowników firmy)
-
Laboratorium – Demonstrator bazowych technologii Przemysłu 4.0 – przykład projektu utworzenia laboratorium przez KSSE i Politechnikę Śląską (wynik prac grupy roboczej 4. ds. kształcenia, kompetencji i zasobów kadrowych dla Przemysłu 4.0 przy Ministerstwie Rozwoju).
Informacji na temat wydarzenia udziela Biuro Rektora Politechniki Śląskiej pod nr. tel. 32 237 13 38 oraz mailowo pod adresem biuro.rektora@polsl.pl. Szczegółowy program konferencji zostanie udostępniony do 15 lutego.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności