Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 31.01.2017
Politechnika Śląska dołącza do Śląskiego Klastra Multimedialnego
Politechnika Śląska dołączyła do Śląskiego Klastra Multimedialnego zrzeszającego jednostki nauki oraz firmy z branży ICT i multimedialnej. Przedsięwzięcie ma na celu ułatwienie transferu wiedzy między środowiskiem akademickim i biznesowym oraz propagowanie rozwoju przedsiębiorstw w globalnej branży IT. Współpracę ze strony Politechniki Śląskiej koordynuje Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.
Misją Śląskiego Klastra Multimedialnego jest tworzenie w regionie korzystnych warunków dla rozwoju przedsiębiorstw branży ICT i multimedialnej m.in. poprzez dostarczanie wiedzy, wspieranie innowacyjności, stymulowanie współpracy przedsiębiorców i instytucji nauki oraz realizowanie wspólnych celów członków klastra. Przedsięwzięcie współtworzą przedstawiciele szkół wyższych, jak Politechnika Śląska czy Uniwersytet Śląski w Katowicach, a także otoczenia biznesu oraz samego biznesu, w szczególności firmy z branży IT i szeroko rozumianych multimediów. Jak deklaruje pomysłodawca – Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości – klaster jest inicjatywą otwartą na nowych członków, która aktywnie wspiera współpracę przedsiębiorców i naukowców.
Docelowo Śląski Klaster Multimedialny stać się ma wiodącą inicjatywą w województwie śląskim, kreującą narzędzia i treści wielokanałowego przekazu wiedzy i informacji w działaniach społecznych, edukacyjnych i gospodarczych. By realizować przyjętą misję członkowie klastra wspólnie będą tworzyć i wprowadzać innowacyjne produkty i usługi, jak również pozyskiwać fundusze na ich rozwój. Oprócz tego wspólnie brać będą udział w targach i wystawach oraz innych imprezach promocyjnych. Będą również organizować szkolenia dla członków klastra i tworzyć dogodne warunki do skutecznej współpracy nauki i biznesu, organizując wspólnie przedsięwzięcia edukacyjne i promocyjne mające na celu podnoszenie poziomu wiedzy o możliwościach wykorzystania technologii ICT i multimedialnych.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności