Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 27.02.2017
Wygraj indeks Politechniki Śląskiej!
Tegoroczni maturzyści z całej Polski mają szansę dostać się na studia na Politechnice Śląskiej bez postępowania kwalifikacyjnego! Właśnie ruszył „Konkurs o złoty indeks Politechniki Śląskiej”, w którym nagrodą jest indeks gliwickiej uczelni. Zdajesz w tym roku egzamin dojrzałości, interesujesz się matematyką i/lub fizyką? Rozwiąż samodzielnie zadania konkursowe dostępne online, weź udział w nocnym maratonie zadaniowym i zostań studentem Politechniki Śląskiej. Na rejestrację i rozwiązanie pierwszej partii zadań masz czas do 10 marca. Do dzieła!
Uczniowie klas maturalnych zainteresowani matematyką i fizyką mają szansę rozpocząć studia stacjonarne I stopnia na jednym z ponad 30 kierunków na Politechnice Śląskiej bez udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym. „Konkurs o złoty indeks Politechniki Śląskiej” adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Jego celem jest rozwijanie zainteresowania młodzieży wiedzą z wybranych dziedzin, propagowanie postawy samodzielności i odpowiedzialności za własny rozwój, jak również promowanie szczególnie uzdolnionych uczniów liceów i techników.
Do konkursu może przystąpić uczeń szkoły, której ukończenie uprawnia do przystąpienia do egzaminu maturalnego. Uczestnik może wziąć udział w rywalizacji w każdej z dziedzin rozwiązując samodzielnie zadania z matematyki i/lub fizyki. Istotne jest, by – decydując się na rozwiązywanie zadań z obu obszarów – dwukrotnie zarejestrował się w bazie, otrzymując oddzielne Indywidualne Kody Uczestnika (IKU), którymi będzie posługiwał się do kodowania swoich prac. W przypadku, gdy uczestnik jest niepełnoletni wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego.
„Konkurs o złoty indeks Politechniki Śląskiej” jest dwuetapowy. Pierwsza faza polega na zdalnym rozwiazywaniu zadań publikowanych na platformie konkursowej, przy czym każdy z uczestników może rozwiązać dowolną liczbę zadań. Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych – w ramach każdej z dziedzin – nie więcej niż dwustu uczestników, którzy zdobędą największą liczbę punktów, nie mniejszą jednak niż 50 procent maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia.
Drugi etap konkursu zostanie zorganizowany na Politechnice Śląskiej w formie zadaniowej lub w formie maratonu nocnego. Forma zadaniowa będzie polegać na indywidualnym rozwiazywaniu zadań z matematyki (31 marca) lub fizyki (1 kwietnia), maraton nocny natomiast na opracowaniu rozwiązania zadanego problemu. Na każdym z etapów prace uczestników będą sprawdzane i oceniane niezależnie przez dwóch członków komisji przedmiotowej zgodnie z wcześniej ustalonymi kryteriami.
Drugi etap konkursu zostanie zorganizowany na Politechnice Śląskiej w formie zadaniowej lub w formie maratonu nocnego. Forma zadaniowa będzie polegać na indywidualnym rozwiazywaniu zadań z matematyki (31 marca) lub fizyki (1 kwietnia), maraton nocny natomiast na opracowaniu rozwiązania zadanego problemu. Na każdym z etapów prace uczestników będą sprawdzane i oceniane niezależnie przez dwóch członków komisji przedmiotowej zgodnie z wcześniej ustalonymi kryteriami.
Laureatami „Konkursu o złoty indeks Politechniki Śląskiej” zostaną ci uczniowie, którzy na drugim etapie uzyskają co najmniej 70 procent możliwych do zdobycia w tym etapie punktów. Na podstawie listy rankingowej laureaci w każdej z dziedzin zostaną podzieleni na trzy kategorie – laureatów I, II i III stopnia. Nagrodą dla laureatów I stopnia, czyli pierwszych 10 osób, są miejsca na wybranych kierunkach studiów stacjonarnych na Politechnice Śląskiej. Laureaci II stopnia – 20 kolejnych osób – otrzymają 40 punktów preferencyjnych w postepowaniu rekrutacyjnym. Laureaci III stopnia – 20 następnych osób – 30 punktów preferencyjnych. O przyjęcie na studia na podstawie wyniku „Konkursu o złoty indeks Politechniki Śląskiej” laureaci mogą ubiegać się jeden raz – w rok uzyskania świadectwa dojrzałości lub w roku następnym.
Szczegółowe informacje na temat „Konkursu o złoty indeks Politechniki Śląskiej”, regulamin, harmonogram, zasady uczestnictwa, lista kierunków studiów, na jakie laureaci dostać się mogą z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego, dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności