Start - Aktualności
Autor: System Publikacja: 17.11.2017
Powstaje Sieć Akademicka Thales Polska
W Sali Senatu Politechniki Śląskiej w piątek, 17 listopada, odbyło się spotkanie, podczas którego nastąpiło powołanie do życia Sieci Akademickiej Thales Polska. Sieć tę będą tworzyć następujące podmioty: Thales Polska sp. z o.o., Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska, Politechnika Łódzka, Politechnika Gdańska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. W imieniu Politechniki Śląskiej list intencyjny w sprawie utworzenia Sieci Akademickiej sygnował rektor uczelni prof. Arkadiusz Mężyk.
Celem utworzenia sieci jest wzmocnienie i sformalizowanie współpracy między partnerami. W ramach funkcjonowania sieci będą realizowane prace inżynierskie, magisterskie, prace doktorskie oraz inne prace wykonywane przez studentów i pracowników naukowych partnerów sieci. Tematyka tych prac będzie związana z obszarami zainteresowania Thales Polska, do których należą: lotnictwo, transport lądowy, obronność, bezpieczeństwo oraz przestrzeń kosmiczna. Thales jest kluczowym uczestnikiem polskiego rynku w zakresie systemów kierowania i sterowania ruchem kolejowym. Przy współpracy z polskim przemysłem oferuje rozwiązania z dziedziny obrony przeciwlotniczej, sprzętu morskiego, lekkich pojazdów opancerzonych i bezzałogowych systemów powietrznych.
W ramach Sieci Akademickiej zadaniem Thales Polska będzie określanie problemów badawczych, które staną się tematami prac realizowanych przez studentów, doktorantów i pracowników nauki. Firma deklaruje również opiekę merytoryczną nad realizowanymi pracami.
Z kolei zadaniem partnerów naukowych będzie propagowanie informacji na temat Akademickiej Sieci Thales Polska wśród studentów, doktorantów i pracowników naukowych, a także organizacja konkursów, podczas których będą oceniane realizowane prace. Partnerzy naukowi deklarują także udostępnianie swojego zaplecza laboratoryjnego oraz udzielanie konsultacji naukowych w trakcie wykonywania prac.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności