Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 10.04.2018
Spotkanie partnerów projektu DIAD-tools
Naukowcy z kilku krajów przyjechali na Wydział Budownictwa, aby wziąć udział w dwudniowym spotkaniu partnerów realizujących międzynarodowy projekt „Rozwój interaktywnych i animowanych rysunkowych pomocy dydaktycznych” – DIAD-tools. Uroczyste otwarcie spotkania odbędzie się dziś o godz. 9.00 w sali Rady Wydziału Budownictwa.
Przybyłych gości przywitają prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Marek Pawełczyk, dziekan Wydziału Budownictwa prof. Joanna Bzówka oraz kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli prof. Jan Ślusarek, który przedstawi wystąpienie o znaczeniu nauki rysunku technicznego w dydaktyce przyszłych inżynierów.
Projekt DIAD-tools jest realizowany w ramach programu Erasmus+ KA2 Partnerstwo Strategiczne. Jego głównym celem jest przygotowanie interaktywnych i animowanych rysunkowych pomocy dydaktycznych, które ułatwiłyby uczniom szkół zawodowych, techników i uczelni technicznych opanowanie zasad sporządzania rysunków technicznych. Opracowywane materiały będą dostępne w sześciu wersjach językowych – w językach: angielskim, litewskim, estońskim, łotewskim, słowackim i polskim.
Partnerami projektu są jednostki dydaktyczne i uczelnie wyższe z Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji i Polski. Nasza uczelnia jest reprezentowana jest w projekcie przez Zespół Geometrii i Grafiki Inżynierskiej z Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli Wydziału Budownictwa. Kierownikiem projektu ze strony Politechniki Śląskiej jest dr inż. arch. Monika Sroka-Bizoń. W ramach projektu DIAD-tools zespół opracowuje pięć modułów materiałów dydaktycznych dotyczących rysunku architektonicznego, budowlanego i konstrukcyjnego.
W trakcie dwudniowego spotkania zostaną przedstawione i omówione materiały dydaktyczne przygotowane i opracowane przez partnerów projektu. Wizyta naszych zagranicznych gości będzie również okazją do zaprezentowania wydziału i naszej uczelni.
Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej projektu.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności