Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 11.06.2018
Zmarł dr hab. inż. Andrzej Szymański
W sobotę, 9 czerwca, w wieku 72 lat zmarł dr hab. inż. Andrzej Szymański. Ten wybitny naukowiec przez 36 lat był pracownikiem naukowo-dydaktycznym Katedry Spawalnictwa Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę, 13 czerwca, o godz. 11.00 w kaplicy przy kościele pw. Św. Macieja Apostoła w Zabrzu.
Dr hab. inż. Andrzej Szymański cały czas czynnie uczestniczył w pracach środowiska naukowego i zawodowego, a w uznaniu dorobku naukowego i badawczego wybierany był na ważne funkcje, w tym wiceprzewodniczącego Śląskiej Sekcji Spawalniczej SIMP, wiceprzewodniczącego zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Badań Nieniszczących w Katowicach, a od 1990 roku członka Amerykańskiego Towarzystwa Spawalniczego. Trzykrotnie, w roku 1997, 2002 i 2006 przewodniczył komitetowi naukowemu Krajowej Konferencji Badań Nieniszczących. Od 1998 roku do 2006 był wiceprzewodniczącym zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP. W okresie kadencji 1993-1996 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Mechanicznego Technologicznego ds. studiów inżynierskich i kształcenia podyplomowego, wnosząc istotny, osobisty wkład w organizację i rozwój tych form kształcenia akademickiego. Zawsze z ogromnym zaangażowaniem i dużym powodzeniem organizował i prowadził autorskie wykłady, zarówno na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, jak i studiach podyplomowych.
Za osiągnięcia naukowe i organizacyjne został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Nagrodę Rektora Politechniki Śląskiej. Był bardzo zaangażowanym nauczycielem akademickim, skupiającym wokół siebie liczne grono studentów i doktorantów. W ostatnim czasie związany był z Instytutem Spawalnictwa w Gliwicach.
Odszedł szlachetny, serdeczny i szanowany człowiek, skromny, prawy, wrażliwy na ludzkie sprawy, wspaniały uczony i zasłużony nauczyciel akademicki, wybitny naukowiec o szerokiej wiedzy z zakresu spawalnictwa, kontroli jakości w spawalnictwie oraz technologii zgrzewania, bardzo ceniony i lubiany przez studentów i współpracowników.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności