Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 04.07.2018
Politechnika gospodarzem narady konsultacyjnej „Study in Poland”
Politechnika Śląska była gospodarzem narady konsultacyjnej uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland”. Wydarzenie odbyło się 25 i 26 czerwca w Zabrzu i zgromadziło przedstawicieli szkół wyższych z całej Polski.
Celem narady było podsumowanie realizacji programu „Study in Poland” w mijającym roku akademickim, a także omówienie planów na rok 2018/2019 oraz priorytetów na lata 2019-2021. Pierwszego dnia obrad odbyło się także posiedzenie Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP.
Drugiego dnia naradę programową wspólnie otworzyli rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, prezes Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” Waldemar Siwiński, a także prof. Jan Bardukiewicz, prorektor ds. współpracy z zagranicą i projektów międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP. Profesor wspólnie z kierownikiem Biura KRASP Agatą Kuleszą omówił działania międzynarodowe Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.
Podczas spotkania uczestnicy dyskutowali m.in. na temat misji edukacyjnych „Study in Poland” na rynki priorytetowe. Rozmawiano o perspektywach i możliwościach rynku Uzbekistanu, a także o wyzwaniach i nowych rozwiązaniach dla polskich uczelni na rynku indyjskim. Dyskutowano również o studentach ukraińskich w Polsce. Koordynatorka „Akademii Internacjonalizacji” Joanna Domagała opowiedziała natomiast o planach akademii na rok akademicki 2018/2019.
Jak podkreśla organizator programu „Study in Poland” – Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” – mijająca edycja była wyjątkowa pod wieloma względami: od uruchomienia „Akademii Internacjonalizacji”, gdzie omawiane są najbardziej aktualne i wymagające uwagi tematy z zakresu umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego, poprzez rekordowe zainteresowanie konferencją „Studenci zagraniczni w Polsce 2018”, która odbyła się w styczniu na Politechnice Śląskiej, aż po misje edukacyjne mające na celu otwarcie nowych rynków rekrutacyjnych: Uzbekistanu oraz Indii.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności