Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 06.07.2018
Rekrutacja na Politechnikę Śląską – ostatni dzwonek!
Jeszcze tylko do niedzieli, 8 lipca, trwa rekrutacja na studia na Politechnice Śląskiej w ramach pierwszego naboru. Uczelnia oferuje ponad 50 kierunków studiów, w tym 4 nowości. Na Politechnice Śląskiej można również studiować w języku angielskim – na kandydatów czeka aż 16 kierunków.
W tym roku kandydaci na Politechnikę Śląską mają do wyboru ponad 50 kierunków studiów na 15 wydziałach w trzech śląskich miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. Poza kierunkami technicznymi na tegorocznych maturzystów czekają m.in. takie kierunki jak pedagogika, socjologia czy filologia na trzech specjalnościach: angielskiej, hiszpańskiej i niemieckiej.
Nowością w tegorocznej ofercie edukacyjnej są cztery kierunki studiów: budownictwo podziemne na Wydziale Budownictwa, fizyka techniczna w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznym, gospodarka obiegu zamkniętego na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki, a także gospodarka surowcami mineralnymi na Wydziale Górnictwa i Geologii.
Na maturzystów czeka również do wyboru coraz większa liczba kierunków o profilu praktycznym, na którym odbywa się obowiązkowa praktyka, trwająca co najmniej 3 miesiące, a także studia dualne na kierunku mechanika i budowa maszyn. Politechnika Śląska oferuje również bezpłatne studia w języku angielskim aż na 16 kierunkach studiów. To doskonała oferta dla tych, którzy planują w przyszłości pracować w międzynarodowych firmach.
Kandydaci na studia na Politechnikę Śląską mogą się rekrutować w ramach trzech naborów. W ramach jednego naboru mogą natomiast wybrać aż cztery kierunki studiów – kierunek podstawowy, na którym najbardziej im zależy, a także do trzech kierunków tzw. kolejnego wyboru.
Rejestracja w ramach pierwszego naboru kończy się już w najbliższą niedzielę, 8 lipca. Kolejny nabór rozpocznie się 23 lipca.
Więcej informacji znajduje się na stronie rekrutacyjnej.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności