Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 24.10.2018
Trwa Międzynarodowa XIII Konferencja Kotłowa
We wtorek, 23 października, rozpoczęła się Międzynarodowa XIII Konferencja Kotłowa 2018 „Aktualne Problemy Budowy i Eksploatacji Kotłów”, organizowana przez Instytut Maszyn i Urządzeń Energetycznych Politechniki Śląskiej przy współudziale RAFAKO SA, Sumitomo SHI FW Energia Polska i Urzędu Dozoru Technicznego.
Ta cykliczna konferencja, organizowana od 54 lat w cyklu 4-letnim, jest uznawana przez specjalistów za jedną z największych tematycznych konferencji kotłowych na świecie.
W tym roku zgromadziła około 450 uczestników z 90 firm, w tym 15 zagranicznych. W konferencji uczestniczą także studenci kół naukowych oraz studenci z zagranicy, studiujący w ramach KIC InnoEnergy. Przedstawionych będzie 95 referatów.
W uroczystym otwarciu konferencji uczestniczyli: prorektor Politechniki Śląskiej ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz, Miles Energeticae (Rycerz Energetyki), prof. Taduesz Chmielniak, prof. Marek Pronobis oraz przedstawiciele przemysłu: prezes zarządu ENERGOPROJEKT S.A. Katowice Łukasz Grela, prezes zarządu RAFAKO S.A. Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes zarządu Sumitomo SHI FW – Jarosław Mlonka.
Po otwarciu odbyły się uroczystości historyczne poświęcone 50-leciu działalności akademickiej prof. Marka Pronobisa, uroczyste nadanie medalu im. prof. Stanisława Ochęduszki przez Zarząd Stowarzyszenia Wychowanków Wydziału Mechaniczno-Energetycznego oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki, a także akt nadania tytułu honorowego Miles Energeticae 19 nominowanym, wybitnym przedstawicielom świata nauki i przemysłu energetycznego.
Po uroczystościach historycznych rozpoczęły się obrady w sekcjach tematycznych, które potrwają do piątku, 26 października.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności