Start - Aktualności

Autor: System Publikacja: 14.11.2018
Koncert muzyki ormiańskiej
Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej wraz z fundacją Chórtownia zapraszają na koncert muzyki ormiańskiej, który odbędzie się 18 listopada w Gliwicach. Na koncercie będzie można posłuchać fascynującej, a prawie zupełnie nieznanej w Polsce muzyki z kraju, do którego wybiera się na wakacje coraz więcej Polaków – z Armenii.
Koncert odbędzie się w Auli Rycerskiej CKZiU przy ul. Kozielskiej 1 o godz. 19:00. Będzie on zwieńczeniem warsztatów muzycznych, które w od 16 do 18 listopada będą prowadzić dwie dyrygentki – Christina Sheroyan i Marine Alaverdyan, które specjalnie z tej okazji przyjadą z Erywania, jednego z najstarszych miast świata.
Obie panie, pomimo młodego wieku, mają olbrzymie doświadczenie w pracy z chórami i organizacji dużych międzynarodowych projektów. Christina Sheroyan będzie pracować z grupą chóralną, złożoną z chórzystów Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej, Chóru Mieszanego Klaster oraz indywidualnych chórzystów z różnych chórów z regionu i przygotuje kilka utworów wielogłosowych, sakralnych i ludowych na skład mieszany i żeński. Marine Alaverdyan poprowadzi grupę dla początkujących i opracuje z nią jednogłosowe pieśni tradycyjne, a także Hayr mer (Ojcze nasz) z liturgii ormiańskiego kościoła katolickiego.
Zapisy na warsztaty jeszcze trwają. Do grupy jednogłosowej mogą zgłaszać się wszystkie osoby lubiące śpiewać, pragnące poznać tę egzotyczną dla nas kulturę pod kierunkiem doświadczonego pedagoga. W grupie chóralnej wymagane jest doświadczenie chóralne lub przygotowanie muzyczne.
Na koncercie publiczność usłyszy muzykę przygotowaną w ciągu dwóch dni przez uczestników z obu grup (dla niektórych z nich będzie to debiut na scenie), a także dwa utwory w wykonaniu Chóru Mieszanego Klaster pod dyrekcją Barbary Gajek-Kraski, pochodzące z płyty „Treasures of Music: Armenia”
Na publiczność oraz uczestników warsztatów czeka nietypowa atrakcja - bezpłatny egzemplarz tej niedostępnej na rynku płyty z przepięknymi utworami w wykonaniu czternastu chórów z Armenii, Mołdawii, Niemiec i Polski.
Projekt jest dofinansowany z budżetu miasta Gliwice. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności