Start - Aktualności
Autor: System Publikacja: 21.01.2019
Politechnika Śląska podpisała umowę z kijowską uczelnią
Politechnika Śląska poszerza kontakty z uczelniami zagranicznymi. W piątek, 18 stycznia, przedstawiciele naszej uczelni i Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury podpisali porozumienie, ustalające kierunki przyszłej współpracy.
Umowa z uczelnią kijowską zakłada współpracę w zakresie edukacji, prac badawczych i administracji. Oznacza to m.in. wymianę kadry naukowo-badawczej i studentów, opiekę nad studentami odbywającymi praktyki zawodowe, współpracę w zakresie szeroko pojętej dydaktyki i przy realizowaniu programów badawczych, a także wspólną opiekę naukową nad uczestnikami studiów doktoranckich.
- Politechnika Śląska intensywnie współpracuje z uczelniami zagranicznymi, przy czym od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej zauważamy bardzo znaczny wzrost tego rodzaju współpracy – powiedział podczas spotkania reprezentujący naszą uczelnię prorektor ds. studenckich i kształcenia prof. Tomasz Trawiński. – Idea wymiany kadry naukowo-dydaktycznej służy poszerzaniu horyzontów, pokazuje, jak rozwijać naukę i drogi edukacji. Współpraca naukowo-badawcza, wymiana doświadczeń to w dzisiejszych czasach klucz do sukcesu, zarówno w wymiarze edukacyjnym jak i w praktyce zawodowej – dodał prof. Trawiński.
- Jako reprezentant strony ukraińskiej jestem bardzo zadowolony z możliwości nawiązania współpracy z Politechniką Śląską, jedną z czołowych wyższych uczelni technicznych w Polsce. Nasze uczelnie charakteryzują się bardzo podobnym profilem działalności naukowo-dydaktycznej, co jeszcze bardziej ułatwi nam współpracę. Będę optował za rozwijaniem wszystkich kierunków kooperacji zapisanych w porozumieniu– stwierdził prof. Volodymyr Tkachenko, rektor Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury.
Umowa została zawarta na 5 lat, lecz już teraz obie strony wyraziły chęć przedłużenia współpracy.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności