Start - Aktualności
Autor: System Publikacja: 05.02.2019
Delegacja z Politechniki Lwowskiej z wizytą w Gliwicach
Politechnika Śląska gości delegację naukowców z Politechniki Lwowskiej. Przedstawiciele ukraińskiej uczelni spędzą w Gliwicach dwa dni, zapoznając się z osiągnięciami wydziałów i programami badawczymi realizowanymi na Politechnice. Dwudniowa wizyta rozpoczęła się od spotkania z władzami uczelni w poniedziałek, 4 lutego.
W spotkaniu uczestniczyli ze strony gospodarzy rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, wszyscy prorektorzy, prof. Anna Chrobok z Wydziału Chemicznego, prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą i pełnomocnik ds. współpracy z Politechniką Lwowską oraz prof. Wojciech Zieliński, były rektor Politechniki, doktor honoris causa Politechniki Lwowskiej. Wśród gości znaleźli się m.in. prorektor ds. nauki i współpracy zagranicznej prof. Oleh Matviykiv, prof. Mykhailo Lobur, prof. Myroslav Sanytsky, dr N. Yavorskyi i dr M. Vovk.
- Z prawdziwą przyjemnością witamy na naszej uczelni gości z Politechniki Lwowskiej, uczelni, z której wywodziła się nie tylko kadra założycielska gliwickiej uczelni, ale i pierwsze powojenne roczniki studentów. Był to nasz prawdziwy kapitał zakładowy – powiedział prof. Arkadiusz Mężyk, witając gości.
Rektor prof. Arkadiusz Mężyk wyraził zainteresowanie propozycją wymiany doświadczeń w formie czasowego zatrudniania profesorów z uczelni lwowskiej, włączając ich tym samym w proces badań naukowych jak i w proces dydaktyczny.
Goście odwiedzą wydziały Mechaniczny Technologiczny, Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Budownictwa oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki. Tematyka spotkań obejmuje realizowane na poszczególnych wydziałach prace badawcze i procesy dydaktyczne, m.in. modelowanie i projektowanie inteligentnych materiałów, możliwości implementacji studiów dualnych na Ukrainie na podstawie doświadczeń z UE czy koncepcje budowy systemów sterowania i wizualizacji sieci wodociągowych w miastach na bazie programu Matlab.
Aktualności
Pokaż wszystkie



Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.

IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności