A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 07.06.2019

Studencki konkurs architektoniczny rozstrzygnięty

W jaki sposób poprawić jakość studiowania? Jak połączyć naukę z wypoczynkiem? Między innymi na te pytania starali się odpowiedzieć studenci Wydziału Architektury uczestniczący w konkursie „Strefa Studenta przy Rektoracie Politechniki Śląskiej”. W czwartek, 6 czerwca, w budynku Wydziału Architektury przy ul. Strzody ogłoszono wyniki studenckiej rywalizacji.
 
I nagrodę zdobył zespół Paula Jaworek i Artur Gała, II nagrodę otrzymał zespół Dagmara Duleba i Marta Zwarycz - studenci II roku studiów I stopnia. Obydwa zespoły wykonywały projekt pod kierunkiem prof. Doroty Winnickiej-Jasłowskiej. Wyróżnienie otrzymał zespół Jagoda Cieślik i Anna Gruca - studentki III roku studiów I stopnia na kierunku architektura wnętrz, które wykonały projekt pod kierunkiem prof. Krzysztofa Rostańskiego.

Uczestniczący w konkursie studenci pokazali swoimi pracami, że jakość przestrzeni, w której spędzają niemałą część swojego czasu, jest dla nich ważna i że w prosty, niewymagający wysokich nakładów sposób można tę jakość podnieść na znacznie wyższy poziom.
 
Do studenckiego konkursu, którego głównymi organizatorkami były kierownik Działu Spraw Studenckich i Kształcenia Grażyna Maszniew oraz prodziekan ds. studenckich Wydziału Architektury prof. Dorota Winnicka-Jasłowska wpłynęło 21 prac. Obszar objęty założeniami projektowymi obejmował trzy lokalizacje na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej– strefę w pobliżu rektoratu, klatkę schodową w pobliżu Działu Spraw Studenckich i Kształcenia i nieużywany taras wokół sali 200. Główne kryteria, którymi kierowali się studenci to: ergonomiczność i funkcjonalność rozwiązań, wysoka estetyka tworząca przyjazny charakter pomieszczeń, adekwatna do funkcji i  lokalizacji przy rektoracie oraz oryginalność rozwiązań. Ponadto w projektach uwzględniono również System Identyfikacji Wizualnej Politechniki Śląskiej.
 
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Zaproszenie do Biblioteki ROZ

Zapraszamy wszystkich studentów i wykładowców do odwiedzenia Biblioteki oraz do korzystania z dedykowanego im księgozbioru.

Katarzyna Braszczok
2025-10-08 09:34:20
2025-10-08 09:41:52
08.10.2025
photo

Karta obiegowa studenta

Studenci kończący naukę na Wydziale Organizacji i Zarządzania zobligowani są do uzyskania potwierdzenia uregulowania zobowiązań wobec Biblioteki ROZ.

Katarzyna Braszczok
2024-06-17 11:32:00
2025-10-08 09:32:14
17.06.2024
photo

Komunikat

Zmiana godzin otwarcia

Katarzyna Braszczok
2024-03-19 10:07:00
2025-10-06 11:11:37
19.03.2024
photo

Witryna Biblioteki

Miło nam poinformować o uruchomieniu nowej witryny Biblioteki Wydziału Organizacji i Zarządzania.

Katarzyna Braszczok
2024-03-15 12:38:43
2024-03-20 12:58:18
15.03.2024
1 z 2

Więcej aktualności

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie