A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 18.10.2019

Sukces Politechniki Śląskiej w rankingu Times Higher Education by subject

Politechnika Śląska zadebiutowała w prestiżowym rankingu Times Higher Education by subject! W zestawieniu najlepszych szkół wyższych na świecie, nasza uczelnia zajęła wysokie miejsca w aż dwu dyscyplinach: Engineering and Technology oraz Computer Science.
 
W rankingu oceniono 1400 uczelni z całego świata. W obszarze Engineering and Technology Politechnika Śląska znalazła się w przedziale 601-800, razem z Politechniką Gdańską i Politechniką Warszawską.  
 
Z kolei dyscyplina Computer Science pozycjonuje Politechnikę Śląską w przedziale 501-600. Przed naszą uczelnią, w przedziale 301-400, lokuje się jedynie Uniwersytet Warszawski.
 
Obecność Politechniki Śląskiej w jednym z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych rankingów obejmujących uczelnie, to przede wszystkim efekt pracy naszej wspólnoty akademickiej. To udany debiut i wielki sukces oraz powód do dumy dla wszystkich naszych pracowników i studentów. Wyniki te cieszą tym bardziej, iż są potwierdzeniem realizacji celów założonych w strategii rozwoju Politechniki Śląskiej na lata 2016-2020. Plasując się na mocnej pozycji, w ścisłej czołówce najsilniejszych polskich ośrodków akademickich o uznanej renomie, Politechnika Śląska zyskuje większą rozpoznawalność na arenie światowej, a przez to nowe szanse rozwoju.
 
Na podstawie wyników międzynarodowych audytów prowadzonych na uczelni oraz dotychczasowych osiągnięć naukowych i perspektyw rozwoju technologicznego, zdefiniowaliśmy w Politechnice Śląskiej sześć priorytetowych obszarów badawczych. Dwie wyróżnione w rankingu dyscypliny: Computer Science oraz Engineering and Technology są ich częścią. Z pewnością będziemy nadal dynamicznie się rozwijać, wykorzystując nasz potencjał naukowy i współpracując z otoczeniem społeczno-gospodarczym – mówi prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

Times Higher Education wyłania najlepsze uczelnie, oceniając je według takich kryteriów, jak: jakość kształcenia, liczba studentów przypadająca na pracownika uczelni, poziom badań naukowych, liczba studentów z zagranicy oraz liczba cytowań.
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie

Brak wpisów

2 z 2

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie