Start - Aktualności
Autor: System Publikacja: 27.01.2020
Pracownicy Politechniki Śląskiej wyróżnieni na 4. ŚFN!
Prof. Dawid Janas oraz doktorantka mgr inż. Katarzyna Turoń zostali uhonorowani podczas czwartej edycji Śląskiego Festiwalu Nauki.
Uroczysta gala otwarcia Śląskiego Festiwalu Nauki odbyła się w sobotę 25 stycznia o godz. 18.00 w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Kluczowym punktem programu było wręczenie Śląskiej Nagrody Naukowej (ŚNN), czyli specjalnego wyróżnienia będącego formą uhonorowania najlepszych naukowców. O tym, komu zostanie ono przyznane, decydują każdorazowo uczelnie wchodzące w skład konsorcjum festiwalowego. Wskazują one badaczy spośród swojej kadry akademickiej. Przyznana nagroda stanowi dowód uznania dla zasług w działalności badawczej, która w znacznym stopniu kształtuje przyszłość, wspierając w ten sposób rozwój polskiej, europejskiej i światowej nauki.
Laureat tegorocznej Śląskiej Nagrody Naukowej – Prof. Dawid Janas (Katedra Chemii Organicznej, Bioorganicznej i Biotechnologii, Wydział Chemiczny) – specjalizuje się w tematyce nanomateriałów. Ostatnio w ramach prestiżowego Programu im. Mieczysława Bekkera organizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej otrzymał stypendium wyjazdowe na pobyt w Kyushu University (Japonia, 3 miesiące). Celem stypendium jest realizacja projektu pt. „Badanie pożądanych niedoskonałości struktury nanorurek węglowych dla zastosowań fotonicznych”. O działalności naukowej prof. D. Janasa oraz jego osiągnięciach będzie można więcej przeczytać w najbliższym wydaniu „Biuletynu Politechniki Śląskiej”.
Mgr inż. Katarzyna Turoń, która otrzymała Nagrodę Specjalną, pełni funkcję Przewodniczącej Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów. Swoją działalność naukową – jako doktorantka Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej – koncentruje na innowacyjnej tematyce związanej z aspektami transportu współdzielonego typu „sharing” i nowoczesną mobilnością. Reprezentuje Polskę w Europejskiej Radzie Doktorantów i Młodych Naukowców (EURODOC) z siedzibą w Brukseli, a także wchodzi w skład zespołu ds. międzynarodowych Krajowej Reprezentacji Doktorantów.
Serdecznie gratulujemy!
Aktualności
Pokaż wszystkieOtwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.
IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności