Start - Aktualności
Projekty i wymiany akademickie Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej
Pracownicy naukowi Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej uczestniczą w europejskich lub regionalnych programach, rozwijając współpracę z ośrodkami zagranicznymi.
Przykładem międzynarodowej współpracy jest m.in. wizyta prof. Elżbiety Macioszek na ukraińskich uczelniach: Państwowym Uniwersytecie Politechnicznym w Żytomierzu oraz Narodowym Uniwersytecie Gospodarki Komunalnej w Charkowie. Działania pomiędzy zagranicznymi uczelniami wspiera także prof. Aleksander Sładkowski, który prowadził wykłady tematyczne w ramach projektu AutoAuto (program CEEPUS) na Politechnice w Kluż-Napoce oraz odwiedził gruzińską Państwową Akademię Morską w Batumi.
Współpraca Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej z ukraińskimi i gruzińskimi uniwersytetami jest realizowana w projekcie SmaLog, wykonywanym w programie ERASMUS+ KA2.
Działalność międzynarodowa opiera się także na wymianach akademickich. Doktoranci i studenci z zagranicznych szkół wyższych mają możliwość udziału w stażach realizowanych na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej. Przykładem takich działań są np.: miesięczny staż w ramach FINALIST (program CEEPUS) odbywany przez doktorantkę z rumuńskiej Politechniki w Timisoarze czy też pięciomiesięczny staż doktoranta z Uniwersytetu w Żylinie na Słowacji, który realizuje zadania programu Erasmus+.
Obecna sytuacja związana z ogłoszeniem stanu epidemii spowodowała, że niektóre z zadań w zakresie współpracy czy wymian międzynarodowych musiały ulec zmianie. Są one jednak realizowane w innej formule – poprzez zastosowanie metod i technik wykorzystywanych w kształceniu na odległość. I tak, przebywający na stażu trzej studenci z Narodowego Uniwersytetu Transportu w Kijowie oraz jeden z Państwowej Akademii Morskiej w Batumi uczestniczą w zajęciach zdalnych organizowanych przez nauczycieli akademickich Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej.
Aktualności
Pokaż wszystkieOtwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.
IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności