A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 15.06.2020

Sukces Politechniki Śląskiej w rankingu QS World University Rankings 2021

Politechnika Śląska po raz pierwszy znalazła się w prestiżowym międzynarodowym rankingu szkół wyższych QS World University Rankings. Uczelnia uplasowała się w przedziale miejsc 801-1000. Spośród polskich uczelni technicznych jedynie Politechnika Warszawska znalazła się w wyższym przedziale rankingowym.

Ranking QS to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rankingów szkół wyższych na świecie. Należy do tzw. „wielkiej trójki” obok Rankingu Szanghajskiego oraz Times Higher Education. – W ciągu ostatnich czterech latach Politechnika Śląska została odnotowana w trzech najważniejszych dla światowej nauki rankingach. To dla nas ogromny sukces i bardzo ważne osiągnięcie Uczelni. Warto podkreślić, że plasujemy się w ścisłej czołówce polskich szkół wyższych obecnych w tych rankingach, ale pracujemy także nad umacnianiem tej pozycji – mówi prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

Ranking QS w swojej ocenie bierze pod uwagę 6 głównych wskaźników, takich jak: reputacja akademicka, reputacja pracodawców, stosunek liczbowy kadry akademickiej do studentów, liczbę cytowań oraz umiędzynarodowienie. – W tych obszarach jesteśmy bardzo dobrze oceniani, dzięki czemu Politechnika Śląska staje się widoczna nie tylko na światowej arenie nauki, ale zyskuje zupełnie nowe możliwości rozwoju. Jako uczelnia badawcza rozwijamy sześć priorytetowych obszarów, w których się specjalizujemy. Rankingi mają duży wpływ na pozyskiwanie nowych kontaktów, najlepszej kadry akademickiej i partnerów społeczno-gospodarczych. Umiejętność zdefiniowania i komunikowania własnego potencjału jest kluczowa dla nawiązywania współpracy z zagranicznymi partnerami naukowymi i biznesowymi. Wzrost umiędzynarodowienia Politechniki Śląskiej jest jednym z głównych celów do zrealizowania w najbliższej kadencji – dodaje prof. Mężyk.

W tegorocznej edycji Rankingu QS znalazło się łącznie 15 polskich uczelni, spośród których najwyższe miejsca zajęły: Uniwersytet Warszawski – miejsce 321, Uniwersytet Jagielloński – miejsce 326 oraz Politechnika Warszawska – miejsce 511-521.
 
Pierwsza publikacja: 12 czerwca 2020 13:12, autor: Dominika Gnacek
Ostatnia modyfikacja: 12 czerwca 2020 13:42, wykonana przez: Dominika Gnacek 
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie

Brak wpisów

2 z 2

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie