Start - Aktualności
![photo](/wp-content/uploads/api-cache-images/6639/b278f231-57ac-4bca-b5fe-e8728b60c43e.jpg)
High Flyers na podium Droniady 2020!
Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers zajęło I miejsce w konkurencji „Korytarz życia” oraz II miejsce w klasyfikacji generalnej w VII edycji Droniady, organizowanej od 1 do 4 lipca na terenie Aeroklubu Śląskiego w Katowicach.
Członkowie High Flyers zdobyli I miejsce oraz Nagrodę Sieci Badawczej Łukasiewicz w wysokości 2500 zł w konkurencji „Korytarz życia”. Zadanie polegało na odszukaniu przez dron intruza blokującego powstały na autostradzie korytarz życia, ustalenie sprawcy oraz przekazanie raportu policji.
Druga z konkurencji – o nazwie „Trzy kolory” – polegała na wykryciu ognisk chorób roślin: mączniaka rzekomego kapustowatych, fytoftorozę oraz mączniaka prawdziwego, które wyróżniają się odpowiednią barwą RGB, przyporządkowaną figurą geometryczną i wielkością zajętej powierzchni. Koło naukowe Politechniki Śląskiej zakończyło tę konkurencję z drugim najlepszym wynikiem.
W klasyfikacji generalnej zespół High Flyers zajął II miejsce. W skład drużyny konkursowej weszli: Jacek Grzybowski, Łukasz Ungier, Tomasz Kudala, Wojciech Stańczuk. W przygotowaniach do konkursu uczestniczyli: Izabela Stępień, Paweł Piórkowski, Dawid Rudy. Opiekunami Koła są dr hab. inż. Roman Czyba, prof. PŚ (Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki) oraz dr hab. inż. Marcin Lemanowicz, prof. PŚ (Wydział Chemiczny).
Droniada jest organizowana od 2014 roku. Konkurencje przeznaczone dla zespołów są oparte o realne sytuacje, w których drony mogą stanowić wsparcie. Konkurs ma na celu edukację społeczną i popularyzację systemów bezzałogowych i autonomicznych. Pozwala rozwijać kompetencje technologiczne, w tym także te związane z Przemysłem 4.0, a także umiejętności zarządcze. Droniada GZM 2020 przygotowywała uczestników do wsparcia bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrony środowiska i rolnictwa precyzyjnego.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!
Aktualności
Pokaż wszystkie![photo](/wp-content/themes/politechnika-v2/assets/images/cover-images/270x212.png)
![photo](/wp-content/themes/politechnika-v2/assets/images/cover-images/270x212.png)
![photo](/wp-content/themes/politechnika-v2/assets/images/cover-images/270x212.png)
![photo](/wp-content/themes/politechnika-v2/assets/images/cover-images/270x212.png)
Otwarte zasoby edukacyjne
Nie byłoby otwartej edukacji, gdyby nie rozwijająca się technologia. Warto więc zastanowić się, jak wykorzystać nowe narzędzia do usprawniania systemu edukacyjnego, co pośrednio może mieć wpływ na zbliżenia szkoły do rzeczywistości spoza szkolnych murów.
![photo](/wp-content/themes/politechnika-v2/assets/images/cover-images/270x212.png)
IBUK Libra 2024/2025
Zapraszamy do korzystania z platformy książek elektronicznych IBUK Libra.
Więcej aktualności Mniej aktualności