A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 13.10.2020

Sprawozdanie z 60. Międzynarodowej Konferencji Naukowej „KiKM 2020”

W dniach 28-30 września odbyła się kolejna edycja corocznej Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Krzepnięcie i Krystalizacja Metali 2020”. Współorganizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Wychowanków Politechniki Śląskiej Koło Odlewników, Komisja Odlewnictwa PAN oraz Katedra Odlewnictwa Politechniki Śląskiej.
 
W tym roku jednak ze względu na pandemię koronawirusa Komitet Organizacyjny podjął decyzję realizacji konferencji w formule online z użyciem komunikatora Zoom.us, co umożliwiło liczny udział uczestników zagranicznych. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział ponad 130 uczestników z 20 krajów, w tym wielu znakomitych profesorów jak John Campbell z Wielkiej Brytanii, Iulian Riposan z Rumunii, Atilla Dioszegi ze Szwecji, Brij Dhindaw z Indii, Derya Dispinar z Turcji i Hartmut Polzin z Niemiec. Wygłoszono łącznie 54 referaty naukowe we wszystkich obszarach tematycznych konferencji, z czego ok. 60% przez autorów zagranicznych. W konferencji wzięli także udział przedstawiciele przemysłu odlewniczego w tym kilkoro doktorantów wdrożeniowych, realizujących prace w Katedrze Odlewnictwa. Mimo braku osobistego kontaktu każdej sesji naukowej towarzyszyła żywa dyskusja.

Mając na względzie sukces tegorocznej edycji Komitet Organizacyjny rozważa przeprowadzenie kolejnej 61. konferencji w 2021 roku w formule hybrydowej. Dotychczas konferencja odbywała się jako wydarzenie towarzyszące Międzynarodowym Targom METAL w Kielcach.
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie

Brak wpisów

2 z 2

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie