A A+ A++

Organizacja Zakładowa NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
Politechnika Śląska

Aktualności

photo
Autor: System Publikacja: 24.03.2020

Nabór do konkursów Narodowego Centrum Nauki

Narodowe Centrum Nauki (NCN) systematycznie organizuje specjalne programy konkursowe dla osób znajdujących się na różnych etapach kariery naukowej. Wśród tegorocznych propozycji można znaleźć organizowane po raz dziewiętnasty konkursy OPUS i PRELUDIUM, a także finansowany z funduszy norweskich konkurs POLS dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy.

Organizowane przez Narodowe Centrum Nauki przedsięwzięcia różnią się między sobą w kwestiach: okresu realizacji projektów, grupy docelowej, wielkości składu zespołów badawczych i wymagań im stawianych, wysokości budżetów konkursowych oraz finansowań przydzielonych badaczom.

Do największego grona adresatów kierowany jest konkurs OPUS, ponieważ w prace zespołów projektowych mogą być zaangażowani studenci, doktoranci i osoby na stanowisku typu post-doc. W ostatnim czasie nastąpiło również poszerzenie formuły. Naukowcy mają możliwość ubiegania się o finansowanie projektów prowadzonych we współpracy międzynarodowej lub wielostronnej, a także realizowanych z wykorzystaniem wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych. Kierownikiem projektu może być jednak tylko osoba, która ma w swoim dorobku co najmniej jedną opublikowaną lub przyjętą do druku pracę naukową bądź jedno dokonanie artystyczne lub artystyczno-naukowe. Planowany czas realizacji badań mieści się w przedziale między 12 a 48 miesięcy.

Konkurs PRELUDIUM również jest przedsięwzięciem otwartym na naukowców na różnym szczeblu akademickim, choć ze swojego grona wyklucza wszystkie osoby posiadające już stopień naukowy doktora. W tym konkursie obowiązują odrębne reguły w zakresie zagadnień i liczebności grup badawczych. Temat projektu może, lecz nie musi być powiązany z tematem planowanej rozprawy doktorskiej, a zespoły projektowe mogą liczyć maksymalnie tylko trzy osoby (kierownik projektu, opiekun naukowy, jeszcze jeden naukowiec). Młodzi naukowcy mogą ubiegać się o finansowanie badań trwających 12, 24 lub 36 miesięcy.
POLS jest jednym z trzech konkursów ogłaszanych w ramach programu „Badania” finansowanego z funduszy norweskich i funduszy EOG na lata 2014-2021. NCN pełni rolę operatora części programu poświęconej badaniom podstawowym.
 
Celem konkursu POLS jest wspieranie mobilności naukowców, a jego adresatami są badacze przyjeżdżający z zagranicy, którzy planują realizować swoje badania w Polsce. Kierownikiem projektu może być osoba posiadająca co najmniej stopień naukowy doktora, która przynajmniej dwa lata przed zamknięciem konkursu nie mieszkała, nie pracowała, nie studiowała ani nie kierowała projektem badawczym w Polsce. Do wyboru jest jedna z dwóch opcji – 12 lub 24 miesiące – z możliwością przedłużenia, jednak nie więcej, niż do 30 kwietnia 2024 roku.

Z treścią ogłoszenia konkursowego można zapoznać się na stronie NCN.

Wnioski należy składać w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu OSF (https://osf.opi.org.pl). Termin ich składania upływa 16 czerwca 2020 r. Wyniki zostaną opublikowane najpóźniej w grudniu 2020 r.
Udostępnij:fbtwitter
Data aktualności
Tytuł
26.07.2024
https://portal.polsl.pl/nszz-solidarnosc/ps_aktualnosci/zapraszenie-do-jaworzna-na-komedie-wiesz-ze-wiem-rabat-20/
26.07.2024
https://portal.polsl.pl/nszz-solidarnosc/ps_aktualnosci/zapomoga-edukacyjna-na-zakup-podrecznikow-2024/
22.05.2024
https://portal.polsl.pl/nszz-solidarnosc/ps_aktualnosci/apel-i-referendum-w-sprawie-zielonego-ladu/
25.04.2024
https://www.polsl.pl/ps_aktualnosci/konkurs-plastyczny-moja-politechnika-3/
24.04.2024
https://portal.polsl.pl/nszz-solidarnosc/ps_aktualnosci/demonstracja-10-maja-w-warszawie-przeciw-zielonemu-ladowi/
09.04.2024
https://portal.polsl.pl/nszz-solidarnosc/ps_aktualnosci/odpowiedzi-kandydatow-na-rektora-do-pytan-pracownikow-politechniki-slaskiej/
09.04.2024
https://portal.polsl.pl/nszz-solidarnosc/ps_aktualnosci/elementor-5278/
20.10.2023
https://solidarnosckatowice.pl/niskie-place-i-splaszczanie-wynagrodzen-to-nauczyciele-akademiccy-wciaz-bez-znaczacych-podwyzek/

Archiwum aktualności

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie