A A+ A++
photo
Autor: Krzysztof Gurgul Publikacja: 23.09.2022 Aktualizacja: 23.09.2022

III Konferencja Kolegium Prorektorów

W dniach 8-10 listopada 2018 r. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyła się trzecia Konferencja Kolegium Prorektorów ds. Ogólnych, Organizacji i Kontaktów z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, którego przewodniczącym jest prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz, Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Politechniki Śląskiej. W konferencji wzięło udział 20 prorektorów – członków kolegium.

Konferencję zainaugurował prof. dr hab. inż. Mirosław Karbowniczek, Prorektor ds. Ogólnych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie a następnie przedstawił on prezentację na temat Uczelni. Następnie przewodniczący kolegium prof. Janusz Kotowicz dokonał wprowadzenia do konferencji. Obrady rozpoczęły się wystąpieniem dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, prof. dr hab. inż. Maciej Chorowskiego, który w swoim wystąpieniu poruszył temat roli NCBiR-u w finansowaniu prac badawczych w Polsce.

Drugiego dnia obrady skupione były wokół wdrażania Ustawy 2.0. Skoncentrowano się głównie na strukturze uczelni, zadaniach organów i innych jednostek, w tym przygotowaniom i koncepcjom tworzenia statutu. Jako pierwszy swoją prezentację pt. „Problem wyboru dyscypliny naukowej” wygłosił prof. Janusz Kotowicz. Następnie głos zabrał prof. Mirosław Karbowniczek, który w swojej prezentacji podjął temat „Zamierzenia AGH po wprowadzeniu Ustawy 2.0”.

Wystąpienia te były wstępem do żywej dyskusji, podczas której uczestnicy konferencji podzielili się własnymi doświadczeniami i planami podjętymi na poszczególnych Uczelniach. Głównym celem obrad było wypracowanie lepszych koncepcji i sposobów do wdrażania Ustawy 2.0.

Podczas wizyty uczestnicy konferencji mieli także okazję zwiedzić centrum Krakowa oraz wysłuchać koncertu chopinowskiego.

Kolejna konferencja odbędzie się w dniach 31.01.2019 – 2.02.2019r. na Politechnice Białostockiej.

Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie

Brak wpisów

2 z 3

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie