A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 25.09.2019

Ruszył projekt MineHeritage

W Katedrze Eksploatacji Złóż Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej ruszył projekt MineHeritage. Jego koordynatorem jest Wydział Nauk Technologicznych w Nowym Uniwersytecie w Lizbonie. Projekt realizowany będzie w latach 2019-2021. Finansowany jest z Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), który jest organem Unii Europejskiej, w ramach HORYZONT 2020 Program Ramowy Badań i Innowacji EU. Dodatkowo projekt dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
 
MineHeritage to projekt, którego celem jest dotarcie do społeczeństwa i pokazanie, jak duże znaczenie w rozwoju cywilizacji miały i nadal mają surowce mineralne. Wykorzystując Europę jako pole wspólnej wiedzy, MineHeritage pokaże, że rozwój technologiczny spowodował zwiększenie zapotrzebowania na pewne surowce, łącząc regiony ze społecznymi strategiami pracy i postępu. Poprzez historię górnictwa MineHeritage pokaże znaczenie surowców mineralnych w rozwoju Europy, europejskiej kultury i społeczeństwa. MineHeritage zamierza stworzyć i rozpowszechniać narzędzia edukacyjne. Poprzez opracowanie kompleksowej mapy drogowej dotyczącej wydobycia surowców w okresach historycznych, łączących regiony europejskie z trasami handlowymi, MineHeritage zamierza zachęcić dzieci i młodzież w wieku szkolnym do wspólnego poznawania historii górnictwa surowców mineralnych w Europie za pomocą wielopoziomowej gry internetowej i aplikacji na urządzenia mobilne do eksploracji w ramach turystyki kulturalnej.
 
W projekcie bierze udział 13 jednostek naukowych z 11 krajów Europy: New University of Lisbon - Faculty of Sciences of Technology (Portugalia), National Research Council (Włochy), Geological Survey of Finland (Finlandia), University of Porto - Institute for Systems and Computer Engineering, Technology and Science (Portugalia), Silesian University of Technology (Polska), Tallinn University of Technology (Estonia), Clausthal University of Technology (Niemcy), Technical University of Kosice (Słowacja), Université Grenoble Alpes - Institut des Langues et Cultures d'Europe, Amérique, Afrique, Asie et Australie (Francja), University of Liège (Belgia), Università degli Studi di Padova - Dipartimento di Geoscienze (Włochy), University of Zagreb - Faculty of Mining, Geology and Petroleum Engineering (Chorwacja), Technical University of Madrid (Hiszpania).
 
Kierownikiem projektu w Politechnice Śląskiej jest dr hab. inż. Paweł Wrona.
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

Tomasz Haptas
2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021
photo

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020
photo

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58
13.08.2020
1 z 1

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie