A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 11.06.2019

Studentki Politechniki Śląskiej zwyciężczyniami międzynarodowego konkursu Multi Comfort Student Contest!

Projekt „CO.Living” autorstwa studentek Wydziału Architektury, Anny Toborek i Joanny Machery, zwyciężył w prestiżowym międzynarodowym konkursie Multi Comfort Student Contest. Nasze studentki w finale pokonały aż 60 zespołów z 35 krajów świata, a w nagrodę wyjadą na staż do znanej pracowni architektonicznej w Mediolanie.
 
W tegorocznej edycji do konkursu zarejestrowało się, bagatela, 2200 studentów! Polscy studenci biorą udział w konkursie od 2012 roku, lecz po raz pierwszy Polska zajęła pierwsze miejsce.

- Otrzymanie tak wspaniałej nagrody jest dla nas ogromnym sukcesem i bardzo ważnym czynnikiem dla dalszego rozwoju kariery zawodowej. Staż pozwoli na zdobycie cennego doświadczenia. Poziom tegorocznych prac był bardzo wysoki, a konkurencja bardzo trudna  – nie kryją radości zwyciężczynie.

Drugie miejsce zajęła drużyna z Wybrzeża Kości Słoniowej, trzecie zespół z Białorusi.
 
Konkurs Multi Comfort Student Contest odbywa się dwuetapowo. Pierwszy polegał na wyłonieniu najlepszych drużyn z poszczególnych krajów na świecie, które następnie przyjechały do Mediolanu, aby zaprezentować swoje projekty przed członkami jury oraz innymi uczestnikami. Tematem tegorocznej edycji konkursu było ożywienie i przywrócenie integracji z miastem Mediolan okolic stacji metra Crescenzago zgodnie z wizją #milano2030. Zadanie polegało m.in. na stworzeniu nowej zabudowy mieszkaniowej i strategii renowacji trzech istniejących budynków wielorodzinnych.
 
- W naszym projekcie główną ideą było stworzenie przestrzeni colivingowej dostosowanej do różnorodnych grup mieszkańców (ludzi młodych, studentów, rodzin z dziećmi, małżeństw, ludzi starszych czy niepełnosprawnych). Przestrzeń budynku została zorganizowana w taki sposób, aby każdy z mieszkańców zyskał też dostęp do różnorodnych przestrzeni wspólnych jak parking w części podziemnej, usługi w przyziemiu, strefa biurowa na pierwszym piętrze oraz przestrzenie mieszkalne na piętrach od 2-4. W celu minimalizacji zanieczyszczenia powietrza, w projekcie wprowadzono nowoczesną technologię w postaci systemu Smog Free Towers- czyli tzw. „zielonych płuc” w postaci innowacyjnych wież oczyszczających powietrze. Dodatkowo na dachu budynku umieszczono olbrzymią przestrzeń w postaci zielonego dziedzińca, który przenika się z architekturą. W istniejących budynkach wprowadziłyśmy konstrukcję z nowymi balkonami, zielenią oraz systemem zacieniania – opowiadają Anna Toborek i Joanna Machera.

Promotorem projektu jest mgr inż.arch. Andrzej Duda.
 
Multi Comfort Student Contest organizowany przez Saint-Gobain skierowany jest do studentów architektury. Konkurs pierwszy raz odbył się w 2004 roku w Serbii, a już rok później rozszerzył swoje zasięgi na skalę międzynarodową.
 
Poniżej wizualizacje projektu naszych studentek:
 
 
Na zdjęciu zwyciężczynie wraz z promotorem. Serdecznie gratulujemy!
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

Tomasz Haptas
2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021
photo

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020
photo

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58
13.08.2020
1 z 1

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie