A A+ A++
photo
Autor: System Publikacja: 16.12.2019

VII edycja Międzynarodowej Konferencji „Ochrona Środowiska i Energetyka” za nami

Już po raz VII zorganizowano Międzynarodową Konferencję „Ochrona Środowiska i Energetyka”. Wśród 265 uczestników z ponad 40 krajów znaleźli się reprezentanci 22 uniwersytetów z całego świata oraz przedstawiciele 12 firm. Konferencja odbyła się 6 grudnia w Centrum Nowych Technologii w Gliwicach.
 
Konferencja OŚIE jest wydarzeniem organizowanym wyłącznie przez studentów kursu Energy Transition na Politechnice Śląskiej w ramach zajęć prowadzonych przez Magdalenę Bogacką i Krzysztofa Pikonia, wedle założenia „learning by doing” promowanego przez InnoEnergy Master's School, które jest również głównym sponsorem Konferencji. Grupa studentów została podzielona na mniejsze zespoły, w których każdy miał przydzielone konkretne zadania, aby wspólnie przyczynić się do sukcesu Konferencji. Koordynator przedsięwzięcia Wojciech Szwajnoch sięgnął do metodyki AgilePM, z którą studenci zapoznali się wcześniej w trakcie akredytowanego kursu. To dzięki tej metodzie oraz sumiennej, ponad dwumiesięcznej pracy Konferencja zakończyła się tak wielkim sukcesem.

Ponad 90 prezentacji, zarówno w języku polskim, jak i angielskich, podzielonych zostało na 3 sesje równoległe w 7 różnych salach.. Niektóre z sesji rozpoczynały się prezentacjami zaproszonych gości z przemysłu i Ministerstwa Klimatu. Największą popularnością cieszył się panel ekspertów. W jego skład wchodziło 6 specjalistów z różnych instytucji, którzy na co dzień pracują w największych firmach, ośrodkach badawczych i uniwersytetach w różnych krajach Europy. – Panel przyniósł dyskusję na wiele ciekawych tematów, która w wielu z nas ukształtowała nowe spojrzenie na trwającą obecnie transformację energetyczną – mówią uczestnicy konferencji. Podczas ceremonii zakończenia wręczone zostały wraz z wyrazami podziękowania dla wszystkich partnerów i organizatorów nagrody dla najlepszych prezentacji każdej z 18 sesji. Zwycięzcy zostali wyłonieni  w drodze głosowania przez specjalnie stworzoną do tego aplikację.

Wszystkie artykuły zostaną zebrane w monografii, która pod koniec lutego zostanie opublikowana w dwóch językach i rozesłana bezpłatnie wszystkim prelegentom w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej na zasadzie Open Access.

Partnerami Konferencji byli: Rafako, PKP Cargo, EBIS, ArcelorMittal Poland, SUEZ, PIPC, Rektor Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Prezydent Miasta Gliwice.
 
Udostępnij:fbtwitter

Aktualności

Pokaż wszystkie
photo

Przestrzeganie obowiązkowych zasad podczas epidemii

Tomasz Haptas
2021-02-04 00:54:34
2021-03-02 13:05:30
04.02.2021
photo

Narodowy program publikacji naukowych Springer 2020

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:48:00
2023-07-14 09:42:19
13.08.2020
photo

Targi KOMPOZYT-EXPO w Krakowie

Wideo może być bardzo pomocne w przedstawieniu swojego punktu widzenia.

Tomasz Haptas
2020-08-13 07:46:51
2021-02-04 00:49:58
13.08.2020
1 z 1

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie