Autor: System Publikacja: 09.12.2020

Spotkanie z nanotechnologią

Wybierz studia II stopnia na Politechnice Śląskiej i zdobywaj wiedzę w zakresie nowoczesnych technologii. 15 grudnia o godzinie 16:00 serdecznie zapraszamy na spotkanie online poświęcone perspektywicznemu i interdyscyplinarnemu kierunkowi: nanotechnologia.

Nanotechnologia to interdyscyplinarny kierunek, umożliwiający rozwój w obszarze nowoczesnych technologii. Jest prowadzony przez Wydziały Politechniki Śląskiej: Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Chemiczny, Elektryczny, Inżynierii Materiałowej, Inżynierii Środowiska i Energetyki, Mechaniczny Technologiczny oraz Instytut Fizyki.

Spotkanie dotyczące kierunku odbędzie się 15 grudnia o godz. 16:00 za pośrednictwem platformy Zoom (Meeting ID: 995 2986 8880, Passcode: 006686).

Kształcący się na kierunku nanotechnologia studenci będą mogli pozyskać wiedzę w zakresie wytwarzania, zastosowania i badania nanomateriałów do zastosowań w najnowszych technologiach. Ponadto każdy z uczących zostanie objęty opieką indywidualnego mentora podczas całych studiów. Prace oraz badanie będą mogły być realizowane w oparciu o interdyscyplinarne projekty grupowe.

Planowane są staże w wiodących ośrodkach naukowych za granicą, a także wykłady prowadzone przez zapraszanych profesorów. Wykładowcy z zagranicy poprowadzą z kolei dwa moduły wybieralne w języku angielskim.
Program studiów obejmuje zagadnienia związane z metodami chemicznego i fizycznego wytwarzania oraz badania właściwości nanomateriałów, w tym m.in. grafenu i nanorurek, struktur kwantowych, metod modyfikacji nanostrukturami materiałów do zastosowań w m.in. elektronice, optyce i astronautyce.

Absolwenci nanotechnologii będą przygotowani do pracy w przedsiębiorstwach zaawansowanych technologicznie. Będą mogli wykorzystać wiedzę w różnorodnych obszarach, takich jak elektronika, optoelektronika, optyka, fotonika, medycyna i farmacja, ochrona środowiska, przemysł samochodowy, lotniczy i kosmiczny, maszynowy, włókienniczy i odzieżowy, kosmetyczny, rolniczy i spożywczy.