Aktualności

photo
Autor: System Publikacja: 24.03.2016

Studia z przyszłością na Politechnice Śląskiej

Realizowany na studiach pierwszego stopnia na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii kierunek informatyka przemysłowa oraz studia podyplomowe: przewoźnik drogowy – logistyka przewozów drogowych rzeczy i osób, prowadzony na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej otrzymały certyfikat „Studia z przyszłością”. Przyznawane przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich Uniwersytetu Warszawskiego w połowie marca.
 
Certyfikat „Studia z przyszłością” oraz certyfikat nadzwyczajny „Laur Innowacji” przyznano informatyce przemysłowej w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”. W organizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC programie, certyfikatami uhonorowano kierunki studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, które dobrze odpowiadają na potrzeby rynku pracy oraz są zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. Znak jakości „Studia z przyszłością” otrzymał również kierunek: przewoźnik drogowy – logistyka przewozów drogowych rzeczy i osób, prowadzony w ramach studiów podyplomowych na Wydziale Transportu naszej uczelni.
 
O przyznaniu certyfikatów „Studia z Przyszłością” decydowała komisja złożona z naukowców specjalizujących się w problematyce jakości kształcenia i zarządzania szkolnictwem wyższym, pracujących m.in. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Wrocławskim, Uniwersytecie Gdańskim i Uniwersytecie Śląskim. Każdą aplikację, jak czytamy na portalu dedykowanym programowi, oceniali także reprezentanci środowisk gospodarczych, m.in. informatycy zajmujący się technologiami nauczania, menedżerowie firm, marketingowcy i finansiści. Eksperci oceniający programy studiów zgłoszone do akredytacji badali m.in. innowacyjność przyjętych przez szkoły wyższe efektów kształcenia, stosowane metody dydaktyczne czy formy i zakres współpracy uczelni z pracodawcami. Istotne było również to, czy uczelnie, kształcąc studentów, kładą nacisk na umiejętności i kompetencje cenione przez środowiska gospodarcze, takie jak komunikatywność, samodzielność, kreatywność, kwalifikacje językowe.
Udostępnij:fbtwitter
photo

Szczepienia dla nauczycieli akademickich

System
2021-02-12 11:11:39
12.02.2021
photo

Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce

System
2021-02-11 09:12:44
2021-03-07 00:28:10
11.02.2021
photo

Spotkanie w ramach POB5 – cykl „Gość Specjalny”

System
2021-02-11 09:06:06
11.02.2021
photo

Skumulowana inwestycja w rozwój umiędzynarodowienia – nowy program projakościowy w ramach IDUB obejmujący 20 rodzajów aktywności

System
2021-02-09 14:41:29
2021-03-07 00:31:22
09.02.2021
2 z 911

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie
30.09

Międzyuczelniana Inauguracja Roku Akademickiego 2025/2026

01.07

Wernisaż wystawy Janusza Lecha Wojcieszaka

26.06

Wykład prof. Rafata Siddique

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie