Aktualności

photo
Autor: System Publikacja: 27.04.2020

Nowa inicjatywa NCBiR – szpitale jednoimienne i jednostki naukowe

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, uruchomiła nowe przedsięwzięcie dla szpitali jednoimiennych na prace B+R. Przedsięwzięcie skierowane jest nie tylko do ww. szpitali jako indywidulnych podmiotów, ale także ich konsorcjów, w tym również z jednostkami naukowymi. Wszystkie placówki prowadzące prace badawczo-rozwojowe mogą starać się o dofinansowanie projektów zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2, służących ochronie personelu oraz leczeniu COVID-19.

Projekt badawczy powinien być ukierunkowany na opracowanie metod prewencji, diagnostyki, terapii i rekonwalescencji w przypadku COVID-19. Szczególnie uwzględniane mogą być prace w kierunku wsparcia funkcjonującego systemu (w zakresie technologii wspomagających te procesy oraz zbierania danych, które posłużą wypracowaniu rekomendacji i będą stanowić bazę dla dalszych badań) oraz bezpieczeństwa personelu i pacjentów.

– Oczekujemy, że przedsięwzięcie umożliwi m.in. opracowanie terapii lekowych i nielekowych dedykowanych COVID-19 oraz schematów leczniczych i procedur medycznych, nowych rozwiązań i technologii w zakresie ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 oraz diagnostyki COVID-19, a także stworzenie odpowiednich narzędzi informatycznych do zbierania danych epidemiologicznych i terapeutycznych. Z naszej strony przygotowaliśmy możliwie najprostszy wniosek o dofinansowanie oraz zapewniamy wsparcie dla szpitali przy jego wypełnianiu. Wszystko po to, aby aplikowanie o środki, w niełatwym dla tych podmiotów czasie, było możliwie najprostsze i skuteczne – mówi Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Aby ułatwić pozyskanie dofinansowania przyjęte zostały proste reguły, wychodzące poza dotychczasową formułę tradycyjnego konkursu. To przejaw realizacji rozwiązań wprowadzonych tzw. drugą tarczą antykryzysową. Centrum udostępniło specjalną instrukcję ze wskazówkami dotyczącymi poszczególnych części wniosku, takich jak: „Podstawowe informacje o projekcie”, „Informacje o Wnioskodawcy”, „Cel i uzasadnienie realizacji projektu”, „Potencjał do realizacji celu”, „Kosztorys” i „Wskaźniki do pomiaru realizacji celu”.

Istnieją określone warunki wnioskowania: prace w projekcie nie mogą być przeprowadzane przez szpitale jednoimienne oraz jednostki naukowe w ramach działalności gospodarczej, a maksymalny okres realizacji to 12 miesięcy (początek najwcześniej 14 marca 2020 roku, a najpóźniej 31 lipca 2020 roku).

Wnioski o dofinansowanie składać można wyłącznie za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w terminie od 22 kwietnia 2020 r. do 31 maja 2020 r. (do godz. 16:00).

Pytania dotyczące naboru można kierować na specjalnie uruchomione skrzynki e-mailowe:
a) w zakresie finansowym (kwalifikowalność kosztów, zasada konkurencyjności) na adres: szpitale_jednoimienne-finanse@ncbr.gov.pl;
b) w pozostałych sprawach na adres: szpitale_jednoimienne@ncbr.gov.pl
oraz pod numery telefonów 515 061 554 i 505 758 978.
Udostępnij:fbtwitter
photo

Przy Politechnice Śląskiej powstanie ośrodek badań na rzecz zielonej przyszłości

System
2021-01-26 09:12:28
26.01.2021
photo

Politechnika Śląska gra z WOŚP

System
2021-01-26 09:11:07
26.01.2021
photo

Politechnika Śląska gra z WOŚP

System
2021-01-26 09:10:21
26.01.2021
photo

I konferencja w ramach POB3

System
2021-01-26 09:09:34
26.01.2021
4 z 911

Więcej aktualności

Wydarzenia

Pokaż wszystkie

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie